Fantasy World

Fantasy tRPG

• Odpovědět na téma

Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Share
Satchel Bawden

Poèet pøíspìvkù : 20

Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Příspěvek pro Satchel Bawden za Sun Jun 04, 2017 7:34 pm

First topic message reminder :

První setkání
Angela Blackerry

Poèet pøíspìvkù : 35

Re: Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Příspěvek pro Angela Blackerry za Thu Jun 08, 2017 4:23 pm

Čajovna

Poslouchala jsem jí. O lovcích jsem slyšela dost, ale nechtěla jsem o nich mluvit. Navíc jsem je řadila svým způsobem také k nadpřirozeným, alespoň v téhle otázce. Tenhle rozruch se přecijen nadlidí také týkal. 
Klekla jsem si znovu k Harvenovi a vzala ho do náručí, on automaticky zabořil hlavu mě pod čelist a začal vrnět a zatínat mi drápky do ramene. Hladila jsem jej a spokojeně se usmívala.
Odpověděla mi, že má jenom tu tašku a já jí kývla. Cestovala na lehko, některým lidem to tak prostě vyhovuje lépe. Pokývala jsem hlavou. "Dobře, pojď za mnou. Dáš si to nahoru k sobě a pak se můžeme vrátit sem pokud chceš." Navrhla jsem jí. Než však stačila nějak zareagovat, už jsem se hrnula do schodů.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Thu Jun 08, 2017 5:15 pm

Čajovna

Nevím jestli jsem to odhadovala správně ale ona o lovcích věděla. Víte, překvapilo mě, že se o nich nezmínila. Bylo opravdu nepravděpodobné, že bych někdy na nějakého narazila ale i tak bych o nich jako o potencionálním nebezpečí měla vědět. Tak jako tak, jsem to nechala plavat. Pokud se o nich bude chtít zmínit, udělá to a pokud ne, bude mě držet v nevědomosti.
Najednou se s kocourem v náručí vydala nahoru po schodech a nezbývalo nic jiného, než jí následovat. Probudila se ve mě zvědavost a zajímalo mě, kde tedy budu bydlet. "Asi by bylo nejlepší se pak vrátit dolů abych mohla začít pracovat." Pousmála jsem se, ačkoliv to nemohla vidět když byla přede mnou. "Ale ještě nějaké peníze mám, tak ti je můžu dát abych tu nebyla jen tak." Přemýšlela jsem, že bych se možná měla přiznat k tomu, kde jsem k penězům přišla. Nechtěla jsem mít žádné tajemství alespoň ne před Angie, když už mě vzala k sobě.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Fri Jun 09, 2017 8:14 pm

Čajovna

Šly jsme spolu pomalounku nahoru. Tedy, pro ni to asi bylo pomalé. Pro mne to byla nejvyšší rychlost, kterou jsem mohla do schodů vyvinout. 
Žádný schodek neopomněl zoufale zaskřípět, při došlápnutí a možná to působilo trochu, jakoby se to pod námi mělo prolomit. Tak to ale nebylo. 
Vyšly jsme schody a já na ni počkala v patře, kde jsem měla pokoj já i Hikaru. Ano, stále jsem jeho pokoj nevyklidila. Jinak tu byla i koupelna v mém pokoji a jedna společná na chodbě. Vyloženě to tu bylo zařízené do stylu "penzionu". 
Při cestě kolem dveří, za kterými se skrývala sprcha jsem na ně ukázala. "Koupelna, uvnitř je klíček." Broukla jsem a šla jsem pomalu dál, hezky vstříc pokoji, který jsem ještě s manželem tehdy plánovala jako pokoj pro naše plánované prvorozené dítě. Při té vzpomínce se mi zrychlil dech a já cítila ten nepříjemný pocit. Bylo to jako jít po tmě ze schodů a očekávat schod, který tam už není. Následuje pád do prázdnoty a ta šílená bolest z leknutí. To stejné jsem teď pocítila i já. Nepříjemný moment uvědomění si. S jeho smrtí jsem se nikdy nesmířila. Uvědomila jsem si, že jsem se zastavila. Chytila jsem se za triko na hrudi, zhluboka se nadechla a polkla. Pak jsem udělala dalších pár kroků dopředu, než jsem se zastavila. Bylo mi najednou šíleně těžko a já cítila, že mi raší pot a jemně mě pálí na hrudi.  Infarkt? Nebo jen ten...stesk? Přemýšlela jsem a pak se znovu rozešla. "V pořádku, nic od tebe nechci, budeš mi tu pomáhat a to je dost velká pomoc, to mi peníze nenahradí." Odpověděla jsem jí. Hlas zněl jinak. Monotónně, bolavě. Stiskla jsem kliku dveří a zatlačila do nich. Všechny pokoje jsem zařídila stejně, bylo jich tu volných asi dalších šest. 
Uvnitř byla skříň, postel, stůl se židlí i poličkou a noční stolek. Nábytek byl sladěný do tmavých barev a zem pokrýval temně zelený koberec, stěny byli bílé, až na tu, na které byli vstupní dveře. Na té byla oranžová barva.
"Tak jo.." Zašeptala jsem spíše pro sebe abych se uklidnila. Stále jsem si pevně držela v pěsti svoji košili a snažila se uklidnit. Smutně jsem se na dívku usmála. "Vybal si. V pokoji můžeš dělat cokoli chceš, stěhuj si nábytek jak se ti zlíbí a ani malování nebo výzdoba není problém." Řekla jsem jí a pak z pokoje vycouvala. "Jdi potom dolů..já..potřebuju teď chvíli.." Zašeptala jsem lehce zmateným hlasem a stále dosti rozklepaná šla přes chodbu směrem do svého pokoje.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Fri Jun 09, 2017 9:04 pm

Čajovna

Nevadilo mi, že cesta do schodů trvala déle, právě naopak. Tenhle dům byl starý, což bylo vidět a slyšet téměř na každém kroku, ale mě se to líbilo. Každý starší dům měl svou historii a někdy byla opravdu zajímavá. Jak to bylo s tímhle domem nevím ale třeba se to někdy dozvím. Musela jsem ale začít dávat pozor abych tu pak nemusela bloudit.
Po chvilce jsem si ale všimla u Angie menší změny. Nijak jsem nezasahoval, jen jsem trochu víc zpozorněla, kdyby se opravdu něco dělo. Peníze ode mě nechtěla ale jástejně měla v plánu jí je nechat, nebo jí něco koupit. Angie mi ukázala můj pokoj s tím, že si mám vybalit. Heh, tak nějak nebylo co, takže jsem jen v rychlosti hodila tašku na postel a vrátila se zpět na chodbu. Angie sice chtěla být chvíli sama ale to jsem nemohla dovolit. Nevypadala dobře a kdyby se jí něco stalo.. no nevím co by se dělo potom. Rychle jsem přeběhla k ní a zastavila jí položením ruky na rameno. "Omlouvám se, vím že chceš být sama ale asi to není dobrý nápad." Zamumlala jsem a nakrátko zavřela oči. Kolem nás se zvedl slabý vánek, který pomaloučku sílil až vytvořil příjemný průvan, který by snad mohl alespoň trochu pomoct. Když jsem oči znovu otevřela podívala jsem se na Angie a pousmála se. "Promiň, víc udělat nemůžu."
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Sun Jun 11, 2017 3:33 pm

Čajovna

Byla jsem si jistá, že to na mě poznala. I tak jsem se snažila být v klidu. V ruce jsem už nedržela látku košile, ale prsten na řetízku. Trochu těžce jsem dýchala a snažila jsem se uklidnit. Šla za mnou a já neměla sílu ji poslat pryč. Posadila jsem se na postel a zadívala se z okna. Pevně jsem semkla víčka a snažila se být klidná. 
Došla ke mě a položila mi ruku na rameno. Srdce mi bušilo jako splašené. "Občas to prostě potřebuji.." Zašeptala jsem a sklopila hlavu. Kolem nás se začal točit jemný větřík, který mi udělal trochu lépe. Usmála jsem se a pootočila se na ni. "Děkuji. Udělala jsi dost." Řekla jsem a konečně pustila prstýnek, který mi visel na krku. 
Povzdechla jsem si. Srdce se zklidňovalo.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Sun Jun 11, 2017 4:08 pm

Čajovna

Po pravdě, měla jsem strach. Léčit jsem sice uměla.. ale nikdy to nebylo nic vážnějšího a co se s Angie děje, jsem nevěděla. Vypadalo to, že se snaží abych nic nepoznala, jenže to bylo zbytečné. Musela bych být buď slepá nebo lhostejná vůči trápení ostatních. Vždycky jsem se snažila vycházet se všemi a mít lidi ráda i když byli zlí.. ale Angie jsem si zatu chvilku opravdu oblíbila a představa, že by najednou zmizela z mého života byla.. ošklivá. Věděla jsem, že když chce být člověk sám, má to nějaký důvod a i Angie mi to potvrdila.. jenže já teď odejít nemohla. Podle Angie jsem toho udělala dost ale mě to tedy nepřišlo. Pak jsem dostala nápad na vyzkoušení kouzla, které mě naučila, babička. Vlastně.. snažila se mě ho naučit ale nikdy se mi pořádně nepovedlo. Sundala jsem si jeden z náramků, takový obyčejný, kožený a položila si ho do dlaně. Tentokrát jsem oči nezavřela, jen jsem bez mrknutí pozorovala náramek a soustředila se na kouzlo. Bylo mi jasné, že se nepovede tak jak by mělo, ale věděla jsem, že to tak jako tak bude mít maličký účinek. Po chvilce jsem se podívala na Angie a natáhla k ní ruku s náramkem. "Vezmi si ho prosím. Je v něm léčivé kouzlo, ale tak trochu pozměněné. Náramek je v podstatě nabitý energií, ačkoliv původní kouzlo mělo být jiné. Jenže se mi nikdy neopvede ho udělat správně." Zamumlala jsem omluvně.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Sun Jun 11, 2017 10:59 pm

Čajovna

Několikrát jsem se nadechla. Byla jsem trochu mimo. Začínala mě bolet hlava a já měla zvláštní pocit. Zapřela jsem se pažemi o postel. Prsty jsem měla roztažené. Každý z nich se jednotlivě zabořil do postele. Bylo příjemné, moc zavřít oči a užít si ten okamžik, klidu. Ačkoli mě stále bolela hlava. 
Moc jsem nevnímala co se dělo v jejích rukou, každopádně já jsem chtěla otevřít okno. Cítila jsem se vysílená jak na magii tak na zvednutí se. Natáhla jsem ruku k oknu. Nic se nestalo. Přepolkla jsem a promnula si spánky. Jak dlouho jsem si pořádně neodpočinula? Pomyslela jsem si, když jsem si uvědomila svoji slabost. Tolik jsem se ve všem utápěla, tolik mě vysilovalo si nasazovat masku rozpustilé Angie, která jsem bývala dříve, že jsem si ani nenašla dost času na spánek a na pořádné jídlo. Povudechla jsem si a stáhla ruku na zem, už jsem se chystala zvednout, když mě zarazila Satchel a podávala mi nějaký náramek. Zaostřila jsem na něho a na její pokyn nastavila ruku, aby mi ho mohla dát. Její čin mě vyloženě zahřál u srdce. Jakmile mi náramek dala na ruku, ucítila jsem, že mi energie přibývá. Překvapeně jsem se na ni podívala. Bylo mi v tu chvíli tak smutno..a tak hezky zároveň. Po chvílce nerozhodného koukání se na ni jsem se k ní naklonila, jemně jí jednu ruku dala na záda a objala ji. Jemně jsem opřela hlavu o její rameno. "Na člověka jako jsi ty, jsem čekala dlouhou dobu.." Zašeptala jsem lehce plačtivě. Bylo z ní cítit, že se o mě bojí. Že nechce, abych si nějak ublížila..a to byl s vyjímkou Harvena pro mne velice vzácný pocit. Okamžik jsem ji držela, než jsem si uvědomila, že mi po tváři teče slza. Otřela jsem si oči a odtáhla se. I tak bylo znát, že jsem slzela. Vděčně jsem se na ni usmála. Bylo mi díky ní lépe na těle i na duši. Cítila jsem se silnější. Zvedla jsem se z postele a natáhla k ní ruku, abych ji mohla vytáhnout na nohy. "Tak pojď..nechaly jsme odemčeno.."
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Sun Jun 11, 2017 11:39 pm

Čajovna

Zhoršovalo se to, což jsem viděla i vnímala moc dobře. V hlavě mi létala jedna myšlenka za druhou a já se snažila cokoliv vymyslet, abych jí pomohla. Angie natáhla ruku k oknu, snad jako kdyby chtěla aby se otevřelo, ale nic. Nakonec asi uznala, že takhle to nepůjde a chtěla se zvednout. Jenže v tu chvíli jsem jí podávala náramek. Nastavila ruku a tím pádem jsem jí mohla náramek nasadit. Její výraz mi napověděl, že se kouzlo alespoň z části povedlo.
To co následně udělala mě překvapilo.. hodně překvapilo. Tak jako tak jsem jí objetí oplatila. Už dlouho jsem se v něčí přítomnosti necítila tak hezky, snad jako kdybych byla.. doma. Lehce jsem potřásla hlavou a pustila ji, když jsem cítila že se odtahuje. "Děkuju, že jsi mě sem vzala.." Zašeptala jsem a pousmála se. Chytla jsem jí za ruku a s její pomocí se zvedla. "Nerada kazím tak hezkou chvilku ale asi by se to mělo vyřešit. Z toho co jsem teď viděla.. musíš být unavená a to hodně. Napadlo mě, že až se čajovna zavře, tak všechno poklidím, jen mi stačí říct co a jak. Klidně i uvařím, a ty budeš odpočívat." Zazubila jsem se a pomalu se vydala dolů. "Energii v náramku budu udržovat, snad jen na noc jí stáhnu, co ty a to?" Pousmála jsem se.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Mon Jun 12, 2017 8:46 am

Čajovna

Když jsem ji objala, byla okamžik ztuhlá. Asi to vůbec nečekala. Každopádně poté mi obětí oplatila a já se mohla jen spokojeně usmívat. Doufala jsem, že to s ní nebude jako s Hikaruem. Že se tu ukáže, bude souhlasit s bydlením se mnou a poté se sbalí a odejde. Beze slova. Snad je v pořádku..
Děkovala mi, byla vděčná. Usmála jsem se a ještě na krátko zpevnila stisk. Poté už ji pustila. 
Zvedla jsem se a pomohla jí na nohy. Cítila jsem, že síla v náramku dělá dost. Bylo to jako dát si hodně silné kafe. Protáhla jsem se a pomalu šla ke dveřím, když začala znovu mluvit. Zastavila jsem se a pootočila se na ni. To co navrhla se mi zdálo fajn. Mohla by se tu aspoň naučit. Trochu jsem se usmála a kývla. "Tak jo, pojď." Řekla jsem nakonec se souhlasným kýváním, když jsem procházela dveřmi. Ještě mi oznámila, že energii z náramku stáhne na večer a já znovu kývla. "Dobře." Bylo to tak lepší, alespoň jsem si mohla pořádně odpočinout a ona se pak také zbytečně nezatěžovala. 
Pomalu jsem scházela skřípející schody. Když jsem sešla dolů, začala jsem jí to pomalu vysvětlovat. Ukázala jsem jí, kde jsou za pultem jaké čaje, kde jsou bylinky, dala jsem jí deníček se zápisky, jaká bylina pomáhá na co, ukázala jsem jí pomalu knihovnu a s tím také dveře, kde byla místnost na obřady, kam už jsem několik let nevkročila. Vlastně od doby co zemřel manžel jsem tam byla asi dvakrát. 
Poté co jsem jí vše ukázala jsem se posadila do křesla v koutku a sledovala, jak jí to půjde.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Mon Jun 12, 2017 10:58 am

Čajovna

Abych pravdu řekla, takhle hezky jsem se necítila ani v přítomnosti rodičů a teď jsem s člověkem, kterého znám sotva chvilku a přijde mi, jako kdybych sem prostě patřila. Odsouhlasila mou pomoc v čajovně, za což jsem byla ráda, protože ona si opravdu potřebovala odpočinout. V tu chvilku mě napadlo, jak douho už tu je asi sama.. no z jejích reakcí bych řekla že dlouho. Po cestě dolů jsem hlídala, jestli se jí třeba nezamotá hlava nebo tak ale vypadalo to, že energie z náramku stačila. Super! Alespoň nějaký kouzlo se mi povedlo.
No, jakmile jsme byli dole, musela jsem se začít soustředit. Angie mi vysvětlovala co a jak a kde co najdu. Bylo toho najednou docela dost ale díky pár znalostem, které jsem měla, nebyl problém. Angie se vzdálila a já se musela opravdu snažit. Kdybych něco pokazila, ještě by mě odsud hnala pryč, a to jsem nechtěla. Navzdory tomu, že jsem tu předtím byla jen já, teď se tu pár lidí ukázalo. S lidmi jsme vždy vycházela takže ani v tomhle ohledu nebyl problém. Tu a tam jsem mrkla na Angie a když se mi zdálo že energie v teď už jejím náramku, klesla, doplnila jsem jí.
Když jsem obsloužila pár lidí a měla chvilku volna, přemístila jsem se k Angie. "Dáš si něco?" Zazubila jsem se. "A jen tak stranou.. jak mi to jde? Nedělám něco špatně?"
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Mon Jun 12, 2017 11:19 am

Čajovna

Vše jsem vysvětlila, vypadalo to, že vše potřebné pochopila. Jen jsem zasedla do koutku, vzala jsem si na klín knihu a pročítala ji. Překvapilo mě to kouzlo, co udělala. Byla šikovná, s ní se mi bude pracovat dobře, věřila jsem tomu. 
Otevřely se dveře, prvně vešly dvě starší dámy, které sem chodí běžně. Pak dívka a chlapec, nejspíše si chtěli vyrazit a přišlo jim to tady klidné. Jedna paní si vzala čaj a odaportovala se mezi knihovny. Spokojeně jsem sledovala, jak všechno zvládá. 
Došla ke mě a optala se, jestli si něco dám. Nechtěla jsem ji ale moc zatěžovat. "Jen vodu s mátou a citronem." Usmála jsem se na ni. "Máta je spolu s ostatními bylinkami v květináčích, jsou popsané." Usmála jsem se na ni. Došel Harven a skočil mi na klín, kde se tulil. 
Cítila jsem, že z náramku pomalu ubývá energie a občas se to zase srovná. Doplňovala to. Přemýšlela jsem, jaké kouzlo bych ji mohla naučit jako první a o jaké si vlastně sama řekne. Trochu jsem se i s kocourem na klíně zavrtěla a opřela se v křesílku. Zamlouvalo se mi to takhle.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Mon Jun 12, 2017 11:53 am

Čajovna

Samotnou mě překvapovalo, jak dobře jsem to zvládala. Nikdo dlouho nečekal, usmívala jsem se na všechny.. a tak dále. Když jsem Angie připravovala to, co chtěla, přemýšlela jsem, jak kouzlo pozměnit aby se energie přečerpávala sama. Nakonec mi došlo, že jen stačí držet myšlenku u náramku a půjde to samo. Tím pádem už žádné pokles nebudou, dokud sama to pouto nepřetrhnu. Donesla jsem Angie džbánek a skleničku a pousmála se. "Je to tady fajn. Asi bych si zvykla." Zazubila jsem se a rozhlédla se kolem nás. Nikdo další zatím nepřišel a ti co tu byli, měli všechno. Mohla jsem se tedy na chvilku posadit k Angie. "Jak dlouho v tomhle městě vlastně jsi? Tedy.. nemusíš odpovídat, jestli nechceš." Sklopila jsem pohled a koukala na své ruce složené v klíně. "Promiň jestli jsem moc vlezlá."
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Mon Jun 12, 2017 4:17 pm

Čajovna

Podala mi džbánek s vodou s citronem a mátou a sklenici. S díky jsem se na ni usmála a pak kývla hlavou. "Těší mě to. Třeba se ti tu nakonec doopravdy zalíbí." Řekla jsem zamyšleně a nejistě se na ni uculila. Sedla si naproti mě a já se na ni usmívala jako sluníčko. Bylo mi dobře. Napila jsem se, odložila sklenici a volnou rukou začala hladit Harvena na klíně. 
Ptala se mě, jak dlouho tu jsem a já se trochu smutně usmála. "V pořádku, není co tajit. Po svatbě jsme se sem přistěhovali s manželem." Odpověděla jsem jí. Omlouvala se mi, ačkoli nebyl důvod proč a já jsem povzdechla. "V pořádku Zlatíčko, ráda si s tebou popovídám." Řekla jsem jí a znovu se napila. Potřebovala jsem doplnit tekutiny. Spokojeně jsem se nadechla a pak naklonila hlavu na stranu a zvědavě na ni koukala. "Kolik ti vlastně je?"
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Tue Jun 13, 2017 10:52 am

Čajovna

Abych pravdu řekla, to jak to tu vypadalo jako v nějakém "rodinném" podniku. Hloupé, já vím. Ale takhle nějak to mohlo vypadat i doma.. kdyby mě rodiče neodsunuli na druhou kolej. Angie říkala, že se mi tu třeba zalíbí a po pravdě, mě se tu líbilo. Jenže jsem tu nemohla zůstávat moc dlouho..
Zavrtěla jsem hlavou a soustředla se na to, co Angie říkala. Přistěhovala se s manželem a i kdybych se chtěla ptát dál, byla jsem ticho. Došlo mi, že teď už je Angie sama a zatěžovat ji dalšími otázkami by nebylo vhodné.
Mohli jsme si povídat ale myslím že bude lepší, když se zaměříme na nějaké jiné téma. "Už pár měsíců dvacet." Špitla jsem. "Skoro půl roku jsem na cestě ale už ani nevím, za čím vlastně jdu. Možná jsem jen utíkala před rodinou, což se nakonec změnilo v hledání pravdy.. nebo se prostě jen toulám a čekám na vysvobození." Zamumlala jsem a podívala se na ní.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 14, 2017 7:06 am

Čajovna

Dál jsem pila vodu, kterou mi donesla. Ve sklenici došlo a tak jsem si dolila ze džbánku. 
Mluvili jsme o tom, kdy jsem se sem nastěhovala a zmínila jsem se i o Aikovi. Rozhlédla jsem se kolem. "Plánovali jsme hodně dětí..a co se nezaplní našimi potomky, to mělo být pro lidi, kteří sem přijdou hledat nocleh." Usmála jsem se a pak sklopila hlavu. "Bohužel, nemohla jsem mít děti..do dnes mě to trápí." Potřebovala jsem se zase vypovídat, ačkoli ona směřovala na jiné téma. Pevně jsem svírala v ruce sklenici, ze které jsem pila. Poté mi odpověděla na moji otázku a také dala něco navrch. "Vysvobození z čeho?" Optala jsem se dívenky mile.
"Už bude pozdě, můžeš to tu zavřít. Jen jim řekni, ať si dopijí a že dnes se už zavírá."
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 14, 2017 10:47 am

Čajovna

Ačkoliv já chtěla přejít na jiné téma, Angie i tak zmínila něco jiného. Bylo mi jí tak moc líto.. Já tuhle stránku života ještě nepoznala ale měla jsem na to dost času. Bylo mi i přes to jasné, že to musí hodně bolet. Raději jsem se dívala někam stranou, protože skrývat to, co cítím se mi oprabdu nedařilo. A myslím, že mou lítost opravdu nepotřebovala. Ptala se, na vysvobození z čeho čekám ale já sama pořádnou odpověď neměla. "Ale to nic, jen tak plácám." Zamumlala jsem a podívala se na ní s úsměvem. Nevěděla jsem, kolik je hodin ale Angie měla větší přehled. "Dobře, až všichnu odejdou poklidím tu. Jo a v kolik se ráno otevírá?" Zeptala jsem se, ale to už jsem se zvedla a mířila k posledním zákazníkům, co tu ještě byli. Oznámila jsem jim, že zavíráme, ale že si mohou v klidu dopít. Jo a taky jsem dodala, že je tu velmi rádi znovu uvidíme. Po tomhle "kolečku" jsem se vrátila k Angie a usmála se na ní. "Asi můžeš jít. Měla by sis pořádně odpočinout a já si tu poradím."
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 14, 2017 4:45 pm

Čajovna

Odvrátila se, asi o tom nechtěla mluvit, nedělalo jí to nejspíše dobře. "Promiň, nechtěla jsem tě nějak.." Trochu jsem se zarazila, ani jsem nevěděla jak to říct. Znechutit? Pohoršit? Zavrtěla jsem hlavou. "Mno..to je jedno." Zamumlala jsem nakonec a nalila do sebe skleničku vody. Dneska v noci se asi uběhám. 
Na mojí otázku odpověděla, že jen něco plácá a já se uculila. Více jsem zareagovala až na další otázku. "Na dveřích to máš vypsané." Usmála jsem se na ni, to už ale mizela pryč. Zvedla jsem se tedy, uklidila knihu, shodila ze sebe kočku a pak odnesla i džbánek. Sledovala jsem jak udělala kolečko, vzala vše v pořádku, šlo jí to. Páreček zaplatil a poté za klusu a se smíchem odešli. Bylo roztomilé to sledovat. 
"Budiž..moc ti děkuji za pomoc..vem si z kasy pak nějaké peníze a klidně si někam zajdi. Klíček.." Odmlčela jsem se a zaštrachala jsem v kapse, abych vytáhla svazek klíčů. Jeden jsem pak sundala a podala jí ho. "..tady!" Zazubila jsem se na ni. Pak jsem pomalu šla ke schodům. "Tak teda dobrou noc." Usmála jsem se, než jsem vyšla schody.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Thu Jun 15, 2017 11:03 am

Čajovna

Ona se mi omlouvala a mě došlo, že si musela špatně vyložit proč jsem zírala stranou. Uznala jsem, že bude nejlepší, když tohle téme skončí a když už, tak se k němu vrátíme jindy.
Ačkoliv jsem už obíhala zákazníky, její odpoveď na mou otázku jsem slyšela. No jistě, že mě to nenapadlo.
Angie mi nabídla, že si mohu vzít z kasy nějaké peníze ale to jsem zamítla okamžitě. Byla jsem tu sotva pár hodin, takže jsem na to neměla právo. "Děkuju ale to nejde." Pousmála jsem se a převzala klíček. Ráno nemusím vstávat nijak brzy ale zase nesmím zaspat. "Dobrou.." Angie vyrazila nahoru a já osaměla. Nebylo tu zase tolik práce. Jen jsem musela umít nádobí, zamést, utřít stoly a další. Podlahu vytřu spíš až ráno před otevřením. Nijak jsem nespěchala, měla jsem dost času. Když odešli poslední zákazníci, zamkla jsem a dala se do uklízení.
Když jsem měla práci hotovou, což bylo asi o hodinu později, přesunula jsem své vědomí k náramku, který jsem dala Angie. V mé mysli to bylo něco jako provázek, který se ode mě táhl až k dané věci. Když jsem zavřela oči a soustředila se na něj, mohla jsem vidět jak "provázek" září a pulsuje. Ačkoliv jsem Angei řekla, že energii na noc stáhnu, rozmyslela jsem si to a nechala to být. Bude to tak lepší a navíc mě to téměř žádnou sílu nebralo.
Naposledy jsem vše zkontrolovala, zhasla světla a vydala se nahoru do pokoje.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

• Odpovědět na téma

Právě je Tue Sep 26, 2017 11:47 pm