Fantasy World

Fantasy tRPG

• Odpovědět na téma

Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Share
Satchel Bawden

Poèet pøíspìvkù : 20

Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Příspěvek pro Satchel Bawden za Sun Jun 04, 2017 7:34 pm

První setkání
Satchel Bawden

Re: Satchel Bawden + Angela Blackerry: Angiena čajovna - UKONČENO

Příspěvek pro Satchel Bawden za Sun Jun 04, 2017 7:58 pm

Před čajovnou

Před pár hodinami jsem se potulovala kolem města a obhlížela si to tu. Cestou sem, jsem dostávala informace o tom, že tohle město je nějak zvláštní. Z prvu jsem tomu nevěnovala moc pozornosti ale teď to bylo něco jiného. Pár věcí mi naznačovalo, že ne vše tu je tak, jak má být a to bylo jen dobře.
V tuto chvíli jsem se procházela městem a rozhlížela se, kde co najdu. Přeci jen, hodlala jsem se tu zdržet alespoň pár dní. Asi po hodině jsem se zatoulala někam stranou od hlavní ulice a narazila na čajovnu, či co to bylo. Jakýsi nevysvětlitelný pocit mě lákal dovnitř. Rozmýšlela jsem se ale opravdu jen chviličku, než jsem prošla dveřmi dovnitř. Třeba se mi poštěstí a já zjistím více informací o tom, jak to v tomhle městě doopravdy je.
Angela Blackerry

Poèet pøíspìvkù : 35

Příspěvek pro Angela Blackerry za Sun Jun 04, 2017 9:30 pm

Čajovna

Seděla jsem v křesle za pultíkem, nohu přes nohu a o koleno jsem si opírala tlustou knihu, ve které jsem četla. Na přední straně knihy bylo jednoduchým písmem vedené slovo "bylinkářství". Co jiného bych já mohla vytáhnout, že?
Olízla jsem si prst a otočila na další stránku, přitom jsem si dál spokojeně pročítala. Za zády mi právě dovřela voda a konvice o sobě dala vědět charakteristickým cvaknutím. Zvedla jsem se a zalila si konvičku, ve které jsem měla mátu, meduňku, lipové květy a hloh a jen si užívala, jak se kolem čaj rozvoněl. 
Po pár minutách jsem čaj za optimistického pobrukování slila do šálku a opět se posadila. Kolem proběhl Harven a pomalu běžel ke dveřím. "Copak se děje? Přijde návštěva kocourku?" Promluvila jsem na kocoura a zvědavě na něho koukla. Vteřinku poté se ozvalo cinkání zvonku, který byl vždy zavěšený nade dveřmi. Usmála jsem se a otočila se, abych viděla kdo tam je. Byla to nějaká drobná dívenka s tmavě hnědými vlasy. "Hezký den!" Broukla jsem na pozdrav a pomalu se protáhla kolem pultíku k ní, abych byla pokud možno co nejblíže u ní. "Co to bude? Čaje mám snad co jich na světě jen je, jen si řekni!" Měla jsem dobrou náladu, rty zvlněné do podkovičky mi ve tvářích udělali roztomilé ďolíčky.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Mon Jun 05, 2017 7:53 am

Čajovna

Jen jsem vešla, projel mnou příjemný pocit a vnímala jsem tu přátelskou atmosféru, která tu vládla. Nestačila jsem se ale ani pořádně rozkoukat a už u mě byla nějaká starší paní. Zřejmě majitelka, jak mi později z jejích slov došlo. "Zdravím.." Pousmála jsem se. Zvažovala jsem, zda trochu pozměnit opravdový důvod, proč tu jsem ale nakonec jsem si to rozmyslela. "Abych pravdu řekla.. nepřišla jsem na čaj. Jen jsem procházela kolem a něco mě prostě donutilo jít dovnitř. Ale když už tu jsem, nějaký čaj bych si dát mohla." Uculila jsem se a konečně se rozhlédla kolem sebe. Bylo to tu docela útulné a po pravdě, takovéhla místo jsem viděla poprvé. "Máte to tu upravdu hezké. Je tu cítit.. bezpečí.." Zamumlala jsem zamyšleně.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Mon Jun 05, 2017 3:49 pm

Čajovna

Vyslechla jsem si ji. Její slova mě potěšila a já se tedy nepřestávala usmívat jako sluníčku. "Jen pojď! A ke stolu si sedni, udělej si pohodlí." Usmívala jsem se na ni a zubila se, jen co mi to moje protéza povolila. Odsunula jsem jednu ze židlí, aby se mohla posadit a poté jsem odtančila za pult. Z jejích slov se mi zdálo, že sama neví co by chtěla a tak jsem jí do šálku nalila ten čaj, co jsem měla rozdělaný. Donesla jsem jí ho hezky i s podšálkem a lžičkou a položila to na eden ze stolků. Pak se postavila a jednoduše koukala. Pochválila mi to tady, což mě donutilo ještě více se dmout pýchou. Měla jsem super náladu a ani jsem netušila důvod proč. Jednoduše jsem měla chuť rozdávat úsměvy na ulici všem a cítila jsem v sobě sílu, se kterou bych dokázala spasit svět. Po chvíli sezení jsem se posadila naproti ní, a to i s mým šálkem, který jsem si vzala z pultíku. Přehodila jsem si spokojeně nohu přes nohu. 
"Co tě sem vlastně nutilo jít? Říkala jsi, že tě sem něco táhlo, ale co to bylo?" Ptala jsem se jí zvědavě. Nakonec jsem k ní ještě zbrkle natáhla ruku na potřesení. "Jsem Angela, ale klidně mi říkej jenom Angie!" Hlaholila jsem dál vesele a nahlas. Bylo dobře, že tu teď nikdo nebyl, jinak bych je asi dost rušila. 
Mezi uličkami a pultem proběhl Harven a aby na sebe při tom upozornil, hlasitě vymňoukl. Já se jen uculila a otočila se na dívku naproti mě. Chtěla jsem se jí na tolik věcí zeptat. Byla jsem ráda, že někdo vešel, a že si budu moct popovídat.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Mon Jun 05, 2017 4:45 pm

Čajovna

S ohledem na to, že jsem v poslední době moc přátelských lidí nepotkala, tak pro mě tohle milé chování bylo vítanou změnou. Ačkoliv mi přišla i trošičku zbrklá, ale bylo to fajn. "Eh.. dobře." Pousmála jsem se posadila se ke stolu. Čaj který mi přinesla opravdu hezky voněl. Více méně jsem mohla odhadnout z jakých bylinek je ale netroufla jsem si. Jistě léčení jsem zvládala dobře a když bylo potřeba, věděla jsem jaké bylinky použít.. ale co se čajů týče. Byla jsem mimo. Uchechtla jsem se a zaměřila se na paní před sebou. Měla dotaz k tomu, co mě sem tedy přivedlo ale než jsem stihla odpovědět, představila se. "Ráda tě poznávám, jsem Satchel ale můžeš mi říkat Saty nebo El." Potřásla jsem si s ní rukou a usmála se. "Abych odpověděla na tvou předchozí otázku tak.. žádnou pořádnou odpověď nemám. Měla jsem pocit, že bych zde mohla zjistit více a že by mi tu možná někdo mohl pomoct." S tím jsem se začaala přehrabovat v tašce a nakonec jsem vytáhla knihu, kterou jsem položila na stolek. Doufala jsem, že mé tušení bude správné ale uvidíme. Tak jako tak, pokud byla obyčejný člověk, bude jí to připadat jako obyčejná kniha.. naštěstí.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Tue Jun 06, 2017 3:58 pm

Čajovna

Ani jsem si neuvědomila, že jsem mohla děvče trochu vyděsit svým zbrklým jednáním. Měla jsem pocit, že jsem milá, stará dáma. A také jsem si myslela, že tak působím. Zatímco jsem působila jako ztřeštěná a senilní. 
Posadila se a asi neměla problémy s tykáním mi, to mi vyhovovalo. Překvapilo mě její jméno. Satchel bylo hezké, ale nikdy jsem to neslyšela. "Nádherné jméno!" Podotkla jsem veselým tónem a trochu si na židli poposedla. "Budu ti říkat Satchel. Tak krásné jméno by se nemělo zkracovat!" Cvrlikala jsem dál. Užvaněná bába. 
Zvedla jsem se a došla rychle do zadní místnosti pro sušenky, které jsem si jako vždy pomocí magie stáhla k sobě dolů do dlaní, jelikož bych na ně jinak nedosáhla. Ani jsem nehleděla na nějaké přendávání do misky nebo na talířek, jen jsem k ní doklusala i s dózou plnou čajových sušenek a šoupla jí to div né do klína. "Tu máš, určitě ti budou chutnat." Pobídla jsem ji málem až nedočkavě. Kolem to bylo provoněné čajem, sušenky sem hezky padly. 
Věnovala jsem se jejím slovům. Při poslední větě jsem se se zájmem usmála. Připadala jsem si jako kdyby někdo dítěti slíbil, že mu ukáže kouzlo. Vytáhla z brašny knihu v kožené vazbě. Nejspíše už byla stará, po kůži byla poškrábaná, měla zažloutlé stránky. S úctou jsem si knihu vzala a opatrně ji položila na stůl tak, abych ji nepolila. Otevřela jsem ji a začala listovat. Na obalu nebylo nic napsáno, musela jsem hledat. Byla ručně psaná, dokonce s ručně dělanými obrázky a mezi stránkami jsem občas viděla vylisovanou květinu. "Hmm..obyčejná kniha kouzel." Mumlala jsem zamyšleně. Knihy čarodějek se většinou dědili v rodině, pochybovala jsem, že by se k ní dostala jinak. Tudíž musela mít v rodokmenu čarodějku, po které nejspíše podědila moc. Venku svítilo, dovnitř nebylo vidět přes okna. Natáhla jsem ruku proti malé knihovně a telekinezí si k sobě přitáhla svoji knihu, kterou jsem používala. Začala jsem v ní listovat dál, abych mohla porovnat jejich obsah. V té mojí bylo i něco k nekromancii, černé magii. Mimo to ale i k ovládání živlů, živelným rituálům a léčení, ať už pomocí kamenů nebo čistě svojí energie. Její nebyla tolik obsáhlá.  Nebyla ničím výjimečná, byla to taková ta, kterou má každá klasická bílá čarodějka, jen s tím, že v ní byla zapsaná kouzla nejspíše vytvářená i její rodinou. "Hmmm.." Zamumlala jsem znovu a poté zvedla hlavu, abych se na děvče podívala. "Nechápu tě Zlatíčko...s čím potřebuješ poradit?" Usmála jsem se na malou čarodějku zvědavě.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Tue Jun 06, 2017 4:31 pm

Čajovna

Trochu mě překvapilo, že se jí mé jméno tolik líbí. Já používala spíše ty přezdívky ale nejspíš si u Angie budu muset zvyknout na to, že bude používat celé mé jméno. S povzdechem jsem sledovala, jak odešla někam dozadu a po chvíli se vrátila s dózou sušenek. Normálně bych s díky odmítla ale abych pravdu řekla, nějakou dobu jsem neměla nic k jídlu. Ale i tak jsem se prvně věnovala něčemu jinému.
Když jsem vytáhla knihu, potvrdilo se mi, že byl můj odhad správný. Vypadalo to, že má ke knize úctu, což bylo jen dobře. Se žádnou nebylo radno si zahrávat a to hlavně v případě, když nevíte co můžete najít. Po její poznámce, že je to obyčejná kniha kouzel, jsem se ušklíbla. Jistě, věděla jsem že to není nic moc ale pro mě měla obrovskou cenu, a to hlavně proto, že jen díky téhle knize a jednomu člověku jsem byla schopná svou sílu alespoň trochu ovládat. Jenže po její smrti jsem na to zůstala sama, když se toho můj otec vzdal, takže teď už byla ta kniha jediné, z čeho jsem mohla čerpat. Angie si telekinezí přitáhla nejspíše svou knihu a já tak trochu zírala. Vypadalo to, že srovnává obsahy knih ale hned na první pohled bylo jasné, že má ve své knize o dost více kouzel. Když se znovu podívala na mě, vypadala zvědavě. "O svém původu vím teprve čtyři roky.. a je to tři roky, co jsem na to sama. Pořádně umím ovládat snad jen léčení a živel větru. O čemkoliv jiném snad ani nemůže být řeč, protože mám k dispozici jen svou knihu, v které toho moc není." Zamumlala jsem. Došlo mi, že jsem jí neodpověděla na otázku ale to je jedno. Natáhla jsem se pro sušenku a zírala někam stranou.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Tue Jun 06, 2017 10:28 pm

Čajovna

Vypadala, že se jí nelíbí, že je to pro mě jen obyčejná kniha. Ale bylo to tak, mám jich tu tucty, tahle byla jen jedna z mnoha. Okamžik jsem ještě knihou listovala, než jsem ji zavřela a opět jí ji podala. Stejně tak jsem zavřela i svoji bichly a poposedla si na kraj židle, abych byla u ní. Knihu jsem odsunula, abych si ji nepocáprala čajem a pak si k sobě přitáhla šálek a napila se. 
Konečně jsem ji znovu začala poslouchat. 
Začala mi to vysvětlovat a já pokývala hlavou. "Takže..hledáš mentora, ano?" Odpověděla jsem jí z lehkými otazníky v očích. Oproti předchozímu chování jsem teď byla klidnější, vážnější. I tak jsem nepostrádala svoji šílenou povahu, zkrátka jsem jednou už taková byla a budu. "Proč jsi nešla na akademii? Určitě by tě tam uvítali." Usmála jsem se ještě mile a znovu se napila, než jsem odložila šálek na stůl.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 07, 2017 8:11 am

Čajovna

Angie si knihu ještě chvíli prohlížela než jí přisunula ke mě. Téměř okamžitě jsem knížku čapla a schovala zpět do tašky. Ačkoliv jsem jí na její otázku pořádně neodpověděla, pochopila co se jí snažím naznačit. Jistě, potřebovala jsem mentora ale za ty tři roky jsem nenašla nikoho, kdo by do toho šel. "Ano, už nějakou dobu" Zamumlala jsem v odpověď a koukla na ní. Čaje jsem se ani nedotkla, což mě přivedlo k tomu, zda si to Angie nevezme osobně. Ale prostě byla potřeba nejdřív vyřešit tohle. "Na akademii?" Zeptala jsem se zmateně. "Ona existuje akademie pro čarodějky?" Byla to pro mě opravdu nečekaná informace. Od babičky jsem toho věděla sice dost ale nikdy mi nic o akademii neřekla. Myslela si snad, že to není dobré místo? Vždycky totiž měla dost dobré důvody, když nějaké info zatajila.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 07, 2017 3:29 pm

Čajovna

Nejspíše si na té knize hodně zakládala, jakmile jsem jí ji podala, vyloženě ji popadla a dala si ji do tašky. Nekomentovala jsem, že se nedotknula čaje ani sušenek, zatím jsem ji jenom poslouchala. Pokývala jsem na její odpověď hlavou. Přemýšlela jsem, jestli by ji na akademii vzali, když už je více méně dospělá. Povzdechla jsem si a pohladila po hřbetu knihu, která ležela přede mnou. 
Promluvila jsem o akademii a ona na mě nechápavě pohlédla. Opětovala jsem to. "Ovšem, že ano. Vždy tam mágové nahlašují své potomky. Ti pak dostanou pozvánku a je na nich, jestli přijdou nebo ne. Nevíš o tom?" Optala jsem se jí a zvědavě na ni koukala. "Vystydne ti čaj." Upozornila jsem ji, mezitím co jsem já svůj dopila. Poté jsem odložila šálek. Pozornost jsem věnovala Harvenovi, který se mi začal s hlasitým vrněním otírat o nohy.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 07, 2017 3:58 pm

Čajovna

Neušlo mi, jak se na mě podívala, když jsem popadla svou knížku. Pro mě měla velkou cenu ale bylo mi jasné, že pro Angie je to prostě obyčejný kniha kouzel, jak řekla. Chápala jsem to, přeci jen jsem viděla tu její. Nijak jsem to nekomentovala, nemělo to smysl. Když jsem se zeptala na akademii, nechápavě se na mě podívala. A vsadila bych se, že já se tvářila podobně. Vyslechla jsem jí a zamračila se. Tím mi jako chtěla říct, že mě měl otec přihlásit? Věděla jsem ale moc dobře, proč to neudělal. Vzdal se magie a všeho s tím spojeného. Heh, tedy až na mě. Já mu tak nějak zůstala na krku alespoň do doby, než jsem se rozhodla odejít. "Asi to byla jedna z věcí, která mi měla být zatajena." Odpověděla jsem sotva slyšitelně. Pak jsem se rozhodla, že bych jí mohla prozradit i něco dalšího. "O tom, co jsem zač jsem se dozvěděla úplnou náhodou.. a stejně mám pocit že nevím vše." Zavrtěla jsem hlavou a vzala si šálek. "Promiň.." Zabrblala jsem a napila se. Čaj byl opravdu dobrý ale ani to mi v tuhle chvíli nezvedo náladu.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 07, 2017 4:27 pm

Čajovna

Poslouchala jsem ji dál a pak si povzdechla. "To mě mrzí. Myslím, že teď už tě nevezmou, ale i tak bych se mohla pokusit pomoci ti sehnat nějakého učitele." Mumlala jsem. Známostí jsem měla dost, určitě by si na mě někdo ještě vzpomněl. Přemýšlela jsem. Pak jsem se na ni koukla. "Do té doby tě mohu učit alespoň já. Nejsem špička, ale nejsem na tom ani nijak zle." Usmála jsem se na ni jako sluníčko. 
"Já byla jediná ze tří sourozenců, která magickou moc podědila. Je to zvláštní, většinou jakmile je jeden rodič čaroděj, jsou po něm automaticky i děti. U nás to tak nebylo, vlastně jsem se ani nedozvěděla, který z rodičů to byl." Pokrčila jsem rameny a zamyslela se. Ne jednou mě napadlo, že maminka mohla tatínkovi zahnout, nebo, že jsem nebyla jejich. Vše by to vysvětlovalo. "Každopádně jsem se dozvěděla o akademii a dostala se tam. Hodně si mě oblíbili." Uculovala jsem se na ni. 
S omluvou se napila a já pokývala hlavou. "Máš ve městě už byt?"
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 07, 2017 4:57 pm

Čajovna

Lítost která byla z jejího hlasu slyšet, mě nemálo překvapila. Většinou jsem se s něčím takovým nesetkala. "Je to od tebe hezký.. ale už teď jsi toho pro mě udělala dost." Jistě, pomoc by se mi hodila ale přeci nemůžu chtít aby někoho hledala. Je to můj problém. "Děkuju ale musím odmítnout. Určitě máš dost svých starostí i bez toho, aby ses starala o někoho jako jsem já." Pousmála jsem se a sklopila pohled k hrnku v mých rukách. Svěřila se mi s něčím ze svého života, což bylo další překvapení během chvilky. Angie měla to štěstí, že o akademii věděla. Já bohužel ne, ale s tím už se prostě nic dělat nedá. "Abych pravdu řekla.. nechtěla jsem se tu zdržet déle jak pár dní. Ani jsem nedoufala, že narazím na někoho, kdo by mi mohl pomoct." Vždycky jsem se snažila mluvit upřímně a to hlavně k lidem, kteří na mě byli milý. "Ani nemám peníze na to, abych platila bydlení. Jsem ráda, když seženu peníze na jídlo a jiné potřebné věci." Bylo to sice využívání síly, která mi bla dána ale když byli lidé ochotni zapltit za pomoc, co jsem mohla dělat.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 07, 2017 7:49 pm

Čajovna

Na nic jsem neodpovídala, jen jsem ji poslouchala. Nejspíše se styděla moji pomoc přijmout, spíše než že by nechtěla. Mlčky jsem ji sledovala. Rozhodla jsem se odpovědět jednou dlouhou větou až na konec. V duchu jsem přemýšlela o nějakém řešení, jak jí pomoci tak, aby se nemusela cítit špatně a ani tak, že mě nějak vysává. Domluvila a já se nadechla.
"Práce nemám moc. Víceméně jsem jen tady u sebe doma, občas uklidím, nakrmím kočku a jinak sedím tady, nebo se starám o zahradu..popravdě bych byla za tvoji společnost ráda - od smrti manžela se tu zastavil jeden můj příbuzný a to bylo celé, dva roky jsem sama." Mluvila jsem. Ruka automaticky sáhla po zlatém prstenu na krku. Povzdechla jsem si. 
"Chci ti pomoci, ale chápu tě. Znám tvůj tip lidí..nechceš si nic brát zadarmo..co kdybych ti ale dala práci, ubytování, jídlo a učila tě?" o´Promluvila jsem tedy nakonec s pohledem upřeným na ni, doufaje, že řekne ano. "Prosím tě o to..alespoň to zkus, já nekoušu." Usmála jsem se na ni nejistě a natáhla k ní přes stůl ruku na potřesení, že souhlasí. Opravdu jsem doufala, že to přijme.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 07, 2017 8:14 pm

Čajovna

Mezitím co jsem mluvila, jsem jí tak nějak pozorovala a snažila se odhadnout na co asi tak myslí. Neurazí se, když jsem jí odmítla? Neuvědomila jsem si, že by mohla být sama, za což bych si nejradši dala pár facek. Přišla s návrhem, že bych si ubytování, jídlo i učení odpracovala ale já si stále nebyla jistá, jestli bych opravdu měla. Nechtěla jsem tu překážet ale když poprosila, nalomilo mě to. "Já.." Ani jsem nevěděla, co bych chtěla říct. Znovu zopakovat odmítnutí by v tuhle chvíli bylo opravdu nevděčné a hlavně ošklivé. Takže chtě nechtě jsem byla nucena přijmout. "Dobře tedy. Přijímám tvou nabídku." Potřásla jsem si s ní rukou a pousmála se. Tím jsem tedy měla zajištěno vše, co jsem potřebovala. Mohla bych se tu ted nějakou dobu zdržet ale stále jsem nechápala varování lidí, které jsem potkávl cestou do tohohle města. "Můžu se na něco zeptat? Spousta lidí mě cestou sem varovala, že tu prý není vše tak jak má být. A že nám tu hrozí nebezpečí." Zamumlala jsem a koukla na ní.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 07, 2017 8:44 pm

Čajovna

Sledovala jsem ji. Tak moc jsem si přála, aby to přijmula. Vypadalo to, že snad ani nechce, trochu mě to zamrzelo, předtím jsem měla pocit, že by to mohla uvítat. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že budu i nadále osamělá stará bába. Nakonec ale kývla. Potřásla mi rukou a já se rozsvítila jako bych byla žárovka a někdo otočil spínačem. Měla jsem tak velikou radost. "To mě těší! Tak strašně moc mě to těší!" Vypískla jsem nadšeně a usmívala se. Pomalu jsem se zvedla, abych uklidila knihu i šálek. Když položila otázku a já trochu povzdechla. Okamžik jsem mlčela. 
"Je to tady nebezpečné..je tu hodně nadpřirozených, více než jinde..je to zvláštní..ale ano, lidi mají pravdu. Člověk musí být silný a odvážný aby tu chtěl zůstat. Nebo hodně opatrný." Mumlala jsem a trochu si povzdechla. "Ale tím se nezaobírej. Naučím tě vše co umím, aby se ti nic nestalo." Mrkla jsem na ni nakonec mile a zašla za pult.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Wed Jun 07, 2017 8:55 pm

Čajovna

Během mého rozhodování jsem mohla pozorovat, jak se jí postupně mění výraz. Nejprve to bylo asi zklamání a poté smíření. Jenže v tu chvíli jsem se rozhodla a ona.. no reakce byla opravdu veliká. Usmívala jsem se a pozorovala její počínání. Nejspíš si chtěla uklidit knihu i šálek od čaje ale moje otázka, jak se zdálo, jí zarazila. Vypadalo to, že mi snad ani neodpoví ale nakonec ano. Její odpověď mě spíše víc zmátla než aby mi to ujasnila. Věděla jsem, že tu nejspíš bude nadpřirozených více ale z toho, co mi ti lidé neznačovali, jsem odvodila, že nejde jen o nás nadpřirozené, co se nebezpečí týče. A s ohledem na to, že jsem chtěla mít jasno, ptala jsem se dál. "Trošku jsi mi to osvětlila ale.. není tu i nebezpečí ze strany obyčejných lidí, nebo tak nějak?" Ne, nedokázala jsem si tohle vyptávání odpustit. Bylo by fajn vědět, co vše se mi tu může stát, když už tu chci zůstat. A po pravdě, já s umíráním opravdu nespěchala.
Angela Blackerry

Příspěvek pro Angela Blackerry za Wed Jun 07, 2017 9:31 pm

Čajovna

Poté co jsem její otázku zodpověděla jsem tedy odnesla čaj do dřezu a opláchla jej. Poté jsem se vrátila zpět a zdvihla těžkou knihu do náručí, abych ji mohla odnést do poličky kam patřila. Opět mě zastavila otázkou. Otočila jsem se na ni, abych si ji vyslechla. 
Při mém otočení se na ni jsem málem přišlápla Harvena, který na mě podrážděně mňoukl. "Pšš." Odpověděla jsem Harvenovi a poklekla k němu i s těžkou knihou a pochybnostmi, jestli se vůbec zvednu. Poté jsem se podívala na ni, Harven se mi začal točit kolem ruky. "Je to veliké město, určitě je tu i hodně násilníků mezi lidmi." Odpověděla jsem jí s pokýváním a zvedla se. Trochu vysíleně jsem vydechla a donesla knihu k její poličce, kam jsem ji pak zasunula a popošla k ní.
"Máš nějaké zavazadlo? Bylo by fajn, kdyby sis měla do svého pokoje co dát." Usmála jsem se na ni s otazníky v očích.
Satchel Bawden

Příspěvek pro Satchel Bawden za Thu Jun 08, 2017 7:43 am

Čajovna

Musela jsem sama uznat, že je nejspíše dost otravné čelit neustálým otázkám, na které člověk třeba ani odpovídat nechce ale musí, neboť by neměl klid. I přes to se ale Angie tvářila pořád stejně a neukázal se ani náznak nelibosti. Když se ke mě otáčela, málem šlápla na kocoura, ke kterému se následně sklonila i s tou těžkou knihou. Měla jsem se nabídnout, že knihu uklidím za ní ale než jsem se rozhoupala, kniha byla na svém místě a ještě jsem dostala odpověď na svou otázku. Tedy ne tak úplně. Čekala jsem jinou odpověď ale ono nic. Že by o lovcích nevěděla? Nebo o nich nechtěla mluvit?
Nakonec jsem to hodia za hlavu, protože mě trochu zarazila její otázka. "No, mám jen tuhle tašku.. nic víc." Odpověděla jsem a sklopila pohled ke svým rukám, které jsem měla složené na klíně. Nechtěla jsem přiznávat že jsem kradla a zneužívala svou moc. Bylo to špatné a opravdu jsem na něco takového nebyla hrdá. Jenže jak jinak bych venku přežívala?

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

• Odpovědět na téma

Právě je Thu Nov 23, 2017 12:54 am