Fantasy World

Fantasy tRPG

• Odpovědět na téma

Lucky & William - Seznámení Ukončeno

Share
Lukas.Smith

Poèet pøíspìvkù : 11

Lucky & William - Seznámení Ukončeno

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 11:00 am

KAVÁRNA

Dnešní den začal jako každý jiný víkendový den. Už od rána byl, jako vždy, dost aktivní. Hned jak vstal, usedl u počítače a dodělával si věci do školy. Měl toho požehnaně, ale to mu zrovna dvakrát nevadilo. Prsty ťukal do kláves a zapisoval nějaký úkol na literaturu. Když to měl konečně hotové, mohl si dojít dát sprchu.
Koupelnička co měli na pokoji, nebyla nic moc, ale na takové ty základní potřeby bohatě stačila. Sprchový kout byl vážně jen na rychle osprchování se. Proto mu to netrvalo moc dlouho. Když se svlékl, vstoupil pod proud příjemně teplé vody a namydlil se mýdlem. Pak umyl vlasy a nakonec všechnu pěnu spláchl.
S ručníkem omotaným okolo boků vešel zpět do pokoje. On i jeho spolubydlící, se už dost dobře znali a tak jim nevadilo, vídat se v ‚polonahém stavu‘. Automaticky zavítal ke skřínce, odkud si vytáhl černé džíny a bílou košili, ve které chodil do kavárny, když šel vypomáhat. Osušil se a oblékl do čistého oblečení. Vlasy si ještě trochu vysušil, než to nechal být.
Konečně se mohl jít nasnídat. Většinou však jídlu ráno moc nedal a tak popadl jen pár sušenek a hrnek horké čokolády. Posadil se u okna, kde sedával vždy a nasnídal se. Ještě koukl na hodinky, aby věděl, kolik má ještě času. Už moc nezbývalo a tak se rozhodl vyrazit. Dnes tam měl být celý den, a trochu se bál, aby nezačal mít brzy hlad, ale on si tam když tak něčeho zobne. Ještě si poupravil neposedné vlasy, vzal lehkou koženou bundu a vydal se do práce.
Byl tam během chvilky, neměl to od intru moc daleko, což bylo fajn. Zašel rovnou do malé kanceláře v útrobách kavárničky a začal dělat svou práci. Už tu uměl dělat téměř vše, co bylo potřeba a lidi co to tu vlastnili, věděli, že je na něj spolehnutí. Když byl hotoví v kanceláři, vrátil se dopředu k pultu, kde si objednávali zákazníci. Ještě přepnul rádio, často tu pouštěl některé své skladby, protože byly klidné a příjemně se poslouchali. Zkrátka sem toho klidu a pohody dokonale zapadli.
Hned začal obsluhovat první zákazníky, všechno mile zdravil, ochotně přijímal objednávky, pak dělal kávy a nosil ke stolečkům. Nezapomínal nabízet i zákusky nebo noviny a další věci, které kavárnička měla v nabídce.
William Fairchild

Poèet pøíspìvkù : 6

Re: Lucky & William - Seznámení Ukončeno

Příspěvek pro William Fairchild za Sun May 21, 2017 11:34 am

Doma-Kavárna
Vstal docela hodně brzy ráno a snažil se svojí činností v kuchyni nevzbudit svého otce se kterým se poslední dobou moc nebavil. Povzdechl a dal vařit vodu na kafe, které ho mělo nakopnout ke každodenní činnosti. Stál opřený o linku a poklepával do ní prsty v rytmu své oblíbené písně, možná se bál zbytečně, že by otce vzbudil. Vzal konvici a zalil svojí raní kávu, kterou pak popadl do ruky a vydal se domem přesně na místo kam potřeboval a to do sklepa. Vytáhl z kapsy klíče a začal odemykat těžké mosazné dveře, které za sebou nezamkl, byla to podle něj šílenost. Sešel po schodech přímo do své pracovny a koukl na rozebraného mechanického anděla. Do oka mu vklouzla slza smutku, tenhle model miloval ze všech nejvíce jelikož byla dokonalá. Napil se kávy a položil jí na stůl, kde měl několik náčrtků dalšího anděla, ale nelíbilo se mu to moc. Potřeboval někde inspiraci, ale kde jí jen měl sebrat? Přešel k loutce a dal jí ruku na tvář. "Hned jak to bude hotové tak zavolám svému příteli a on mi pro tebe pošle nové srdce, slibuji." Zamumlal jako by jej věc mohla slyšet a otočil se k hodinám. Bylo teprve pět hodin ráno takže měl ještě nějaký čas se dát do sestrojování druhého stvoření. Vzal si součástky a věci, které mu ukoval otec a začal se věnovat upevňování anděla dohromady. Když dokončil spodní část těla tak bylo již deset hodin a on zděšeně vyjekl. Zvedl se a otřel si rukou od oleje pot, vlastně celý byl úplně zaprasený proto možná dolů nosil jen oblečení pro doma. Něco nespokojeně zamručel a vydal se nahoru i s prázdným hrnečkem od asi třetí kávy, kterou mu donášela jako na povel jedna loutka. Prokřupal si prsty a nechal dveře otevřené, aby mohly vykonávat své nařízené úkony. "Demiane, nezapomeň otci uvařit pořádné jídlo. Pak se jej na to zeptám. Jordane? Ty mu vyřiď, že jdu do kavárny po tom, až se umyju." Rozkázal dvoum nejbližším a vydal se tedy do koupelny. Smýt ze sebe olej bylo docela těžké, ale když mu pak Becky donesla čisté oblečení tak se hned cítil lépe. "Nezapomeň to tu vytřít, ano? Si jediná nezerová hospodyňka." Zamručel a hodil si na sebe černou košili a bělostné džíny s roztrhanými koleny. Popadl si ještě osobní doklady a vydal se tedy ven. Líbilo se mu to a dokonce si cestou i protřídil myšlenky. Když došel ke kavárně tak otevřel dveře a vešel dovnitř. Usedl si ke stolu dál od ostatních a zatvářil se smutně, když si všiml jak se k sobě v dnešní době lidé chovají. Raději odvrátil pohled někam jinam a čekal až jej někdo obslouží.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 11:49 am

Dnes to byl pořádný šrumec. Už od rána bylo v kavárně luxusně narváno a i když to tak nevypadalo, začínal na sobě pociťovat, lehký závan únavy. Možná, že prostě potřeboval oraz. Přece jenom ze školy chodí rovnou sem a na intr se vrací až v noci, pak se učí, spí maximálně tři hodiny a zas pospíchá do školy.
Promnul si obličej a ztěžka si povzdechl. Nakonec jeho pozornost upoutal nový zákazník. Pomalu se rozhlédl po kavárně. Nerad obsluhoval lidi u stolků, raději pracoval za pultem, ale nemohl přece nechat zákazníka čekat, ne? Vzal jeden ze složených letáčků s nabídkou, tácek na který položil misku sušenek, která byla předpřipravená a kterou dávali nově příchozím zákazníkům, jako pozornost podniku na stolek. Pak se pomalu vydal směrem k muži, který si sedl dál od ostatních.
Přišle mu podivně smutný nebo mrzutý? Zkrátka, vyzařovala z něj podivná aura. Pomalu došel těsně ke stolku a tiše si povzdychl... „Bože...“ promnul si ohbí krku a ramene a zas se narovnal. „Promiňte.“ Omluvil se hned za své chování a dal se do obsluhování.„Dobrý den, tady je nabídka a až budete mít vybráno, jen zvedněte ruku a já hned přijdu.“ Na tváři měl stále ten vlídný a milý úsměv. Snažil se co to šlo. Podal muži nabídku nápojů a zákusků a položil před něj na stolek misku se sušenkama. Pak se otočil a pomalým krokem došel zpět za pult, kde začal hned pracovat na dalších objednávkách.
Siriah Mercy Nightwish

Poèet pøíspìvkù : 80

Příspěvek pro Siriah Mercy Nightwish za Sun May 21, 2017 1:10 pm

WILLIAM
Kavárna

Seděl tam a koukal prostě do stěny. Prohlížel si její strukturu jako by neměl nic lepšího na práci. Miloval sledovat takovéhle malinké detaily, kterých si ostatní lidé v téhle době jen tak nevšimli. Nakonec si vytáhl výkresy anděla a začal črtat to jak by měl vypadat. Byl to muž význačně podobný v číšníkovi ve kterém si bral předlohu. Vykresloval jeho detaily i to kde by měl mít jakou součástku, liboval si v téhle práci dokud nepřišel číšník a on si plány hodil na klín. Zamručel si něco pro sebe a sledoval jeho řeč těla, byl unavený to poznal rovnou a byl asi dále znuděný prací. Chudák mladík, v jeho věku by se tomu dalo říkat vyhoření. Povzdechl a prohlédl si ho ještě více detailně načež vytáhl zase papíry a začal kreslit. "Víte, co bych si dal? To nejlepší co tu máte a objednávám to i pro vás, pane a pak dva kousky vašeho oblíbeného dortu a dva krát karamelové laté. Dobu kterou prosedíte tady se mnou vám proplatím." Mrkl na něj a ukázal na židli na proti sobě. "Vaši kolegové to jistě sami zvládnou a navíc tohle je moje přání." Ušklíbl se na něj.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 1:42 pm

Chování muže ho překvapilo. Málo kdo s obsluhou mluvil takhle. Pozorně si ho prohlédl a lehce se pousmál. Vážně po něm právě chtěl, aby si s ním dal kávu, dort a poseděl s ním? Zachvěl se. Vlastně by si hrozně rád sedl a odpočinul si tu s nějakou příjemnou společností, ale nemohl se vykašlat na práci. Když pak upozornil na to, že je to jeho přání, vůbec se mu to nelíbilo. Naprosto zmatený jen bezděčně kývl. „Ano Pane, vše vám donesu... a... zkusím se uvolnit z práce.“ Slíbil mu, ale sám si nebyl vůbec jistý, zda jeho přání bude moci splnit.
S pokynutím mu vzal nabídku a pomalým krokem se vydal za barový pult. Vybral dva kousky toho nejlepšího dortu, co tu měli. Byl to velká, jahodová kostka s čokoládovou šlehačkou na vrchu a pár kousky jahod pro vzhled. Položil vše na talířky a přidal k tomu lžičky. Pak na kávovaru nastavil přípravu dvou latté, příchuť a ozdobu dělal sám. Nakonec zašel do zadu do kanceláře domluvit se s vedoucí směn, zda si tedy má jít k muži sednout. Ta mu to jen dovolila – nejspíš sama poznala, že mu dnes není nejlépe.
Vše tedy pobral, ke kávě vzal ještě několik sáčků třtinového cukru a odnesl objednávku ke stolu, kde seděl ten podivný muž, dožadující se jeho společnosti. „Tak, tady to je. Káva, zákusek... snad jíte jahody, a cukr.“ Pousmál se. „A já...“ Dodal pak s dalším úsměvem a posadil se naproti němu.
Siriah Mercy Nightwish

Příspěvek pro Siriah Mercy Nightwish za Sun May 21, 2017 4:02 pm

WILLIAM
Kavárna

Ušklíbl se, tak tedy uměl pořád chlapce uvést do rozpaků. Celou dobu, co byl pryč tak sledoval okolí. Sledoval jak se páry okolo fotí do těch jejich telefonů a pak to hází na sociální sítě. Zašklebil se a raději se dál věnoval nákresu anděla. Asi byl moc starý, ale nechápal proč se sakra tak moc používají ty krabičky a sociální sítě? Stačilo napsat dopis a počkat si na odpověď. Moderní doba se mu hodně moc nelíbila a on byl nervózní, když jedna paní začala natáčet celou místnosti. Propálil jí pohledem jestli to jako myslí vážně a dál se raději věnoval výkesu, když přišel mladík tak k němu zvedl pohled a usmál se. Sledoval jak mu to postavil na stůl a on schoval nákresy. "No to se bude hodit..už přestávám mít nápady vůbec na to, jak by ta věc mohla vypadat. Jinak proč bych nejedl jahody? Jsou lahodné a já je mám rád." Ušklíbl se a napil se své kávy. Vypadalo to, že mu ani její teplota nevadila. Zavrčel, když si všiml jak další člověk fotí svoje jídlo nebo co to bylo. "Opravdu si ta vaše generace musí vše fotit? Je to docela otravné, jelikož já třeba nemám ani počítač a sem spokojený." Zamručel a upřel na něj pohled. Neměl rád, když to někdo takhle moc přeháněl s tou technikou, přeci jen jemu se to fakt zdálo hodně zbytečné. Sklopil zase hlavu ke svému nápoji a smutně povzdechů, byl asi hodně moc starý a nedokázal přijmout vymoženosti moderní doby, raději žil tak jak by to měl člověk v jeho letech dělat a nezabýval se kravinami největšího kalibru. "Mám ještě jednu otázku, ty si liškodlak? Je to z tebe docela dost cítit." Zamručel jako by si nedělal starost s tím jestli je někdo uslyší a pomyslí si o nich cokoliv. Jeho doba byla prostě hodně jiná a on se do ní rád ve svých vzpomínkách vracel. Kdyby to bylo pořád tak stejné tak by byl svět mnohem lepší. Napřímil se, když někomu začala hrát píseň z Titaniku jako vyzvánění a bylo to docela dost slyšet. Jediné co používal byl gramofon a to byl ještě na něj hodně moc moderní, ale jak jinak by si mohl pustit nějaké písně? Žena, která mobil zvedla až po chvíli do něj začala cosi hulákat a on zase zničeně sklopil hlavu, ztratil veškerou víru v moderní generaci a tahle paní tomu moc nepřidávala. Kéž by se mohl vrátit zpátky v čase a vše to zachránit.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 4:25 pm

Kavárna
Do rozpaků ho opravdu přivedl. Posadil se do křesílka naproti němu a nohu si ležérně přehodil před druhou a se spokojeným úsměvem ho sledoval. Zajímalo by ho, proč ho doopravdy poprosil o společnost. Spokojeně sledoval, jak si něco čmárá a přemýšlel, co by to asi mohlo být. „Trošku jsem si nebyl jistý, zda je jíte. Často na mne lidi výběr dezertu nenechávají...“Vysvětlil nakonec.
Nad jeho slovy se jen pousmál a mírně se ohlédl. Pravdou bylo, že tenhle svět byl naprosto děsivý. On sám měl notebook jenom proto, že ho do školy mít musel. A mobil sice měl taky, ale používal ho zejména v krajních případech.„Bůh ví proč to tak je...“ Pověděl tišeji. „Asi si přijdou důležití když se tím mohou pochlubit na internetu. Kdybych nemusel mít notebook kvůli škole, nejspíš bych ho taky neměl.“ Přiznal a ještě jednou si prohlédl zákazníky kavárny. „Pokud Vás to ruší, máme tu malý altánek, tam za dveřmi... tuším, že je volný, často si ho nikdo nezamlouvá. Můžu to tam přenést a můžete být tam, je tam klid...“ On sám se tam chodil najíst, když měl přestávku.
Když se pak zeptal, zda je liškodlak musel se tiše zasmát. „Vážně je to až tak cítit?“ Pousmál se. „Taky jste cítit když nad tím tak přemýšlím... ale ne tolik.“ Nepřekvapilo ho to, ani nezaskočilo, naopak spíš byl rád že je tu někdo, před kým svoje tajemství skrývat nemusí.
William Fairchild

Příspěvek pro William Fairchild za Sun May 21, 2017 5:24 pm

Kavárna
Zasmál se a zvedl k němu hlavu. Zapomněl si doma brýle, které občas nosil při kreslení nebo psaní knih jako pomůcku pro zlepšení zraku, který měl na krátko trochu horší a protočil očima. "Kdybych si nechtěl dát něco dobrého tak bych to nenechával na tobě, hlavně sem se za svůj život naučil sníst skoro všechno... nejhorší co sem jedl byla asi usmažená tarantule a řeknu, že je to opravdu hnusné pro někoho, kdo má pavouky rád." Zašklebil se a stáhl pro své výkresy. Potřeboval si všechno uložit do brašny jelikož se tu nebezpečně začalo pohybovat malé dítě. Strčil to tedy do hnědé kožené tašky a povzdechl, když si uvědomoval jak je to všechno tak moc dávno a doba, když byl dítětem pominula ještě za doby, kdy bylo ještě dobře. Jeho zelené oči se zaleskly smutkem, který byl poslední dobou pořád v něm, přicházel o Adeline stejně jako jeho přítel. Vzpomněl si na Jamese a musel se usmát, psal mu poslední dobu tolik, že se necítil aspoň tak sám nebo odkázaný na otce. "Pokud je tahle moderní doba taková, že musíš umět pracovat na počítači tak se raději dál budu věnovat kreslení nebo dražení svých obrazů či jiných, které mám ve své sbírce. Jestli jednou budeš taky takový tak se z tohohle města fakt už asi odstěhuji." Zvedl se a pobral do rukou polovinu věcí. "Jdeme do toho altánku, chlapče, je to otravné sledovat tu dnešní generaci jak jen fotí a vůbec nic nedělá." Jeho tón byl jemný i přes to, že to znělo jako rozkaz. "Ano, je to docela dost cítit. Jinak nedivím se, že to u mne moc není cítit... sem jím rozhodně déle než ty, prtě, takže mám své způsoby maskování." Ušklíbl se a rozrazil dveře, kterými se mohl dostat k altánku. Všechno to hodil na stolek a tašku dal na jednu volnou židli. Bylo to tu romantické až ho to donutilo semknout rty,  možná to je znamení od boha, kterému nechce věřit.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 5:54 pm

Kavárna

„Ale i tak, neznám chutě našich zákazníků... tak snad jsem zvolil dobře. Jahody mám popravdě nejraději...“ Prozradil na sebe s úsměvem a když souhlasil, že tedy půjdou do altánku jen mávl na kolegu, že se uklidí dozadu a naskládal vše na tácek, aby to mohl pobrat.
Překvapil ho ten rozkaz. Přišel si trochu, jako kdyby si myslel, že je nějaký jeho mazlíček. Ale nereagoval na to nijak, jen poslušně následoval jeho kroky, zavřel za nimi a usadil se do svého oblíbeného křesla naproti starému krbu, kde byl i stolek. Věci na něj vyskládal.
Ten muž mu přišel podivně příjemný. Občas si nebyl jistý, zda to co říká myslí vážně, nebo jej jen chtěl dostat do nějakého určitého bodu. Prohlédl si ho ještě jednou a řádně se uvelebil. „Jestli takový budu já?“ Povytáhl překvapeně obočí a zasmál se. „Jak to myslíte?“ Nechápal a přemýšlel, jestli se třeba nepřeřekl.
Opravdu byl dost cítit věděl to o sobě, na druhou stranu, jeho pach byl specifický a chlapec, se kterým se dříve vídal říkal, že to není pach ale vůně a že to na něm miluje nejvíc. Ale on toho vůbec dost namluvil aby dostal co chtěl. Nakonec nedostal nic. „Mě je teprve devatenáct...“ Uchechtl se a pokroutil hlavou. Na věk se ho ale vyptávat nechtěl.
Pak se vrátil k tématu o kterém předtím mluvil on. „Vy... jste malíř?“ Zeptal se. „Taky mě moc baví umění a hudba...“ Přivřel oči a tiše vzdychl, jako by už jen to slovo v něm vyvolávalo pocit vzrušení. „Hrozně rád hraju na klavír...“ Přiznal se smíchem a ohlédl se za sebe. „Proto je tohle místo nejlepší na celé kavárně, často tu nikdo není a ten klavír co je támhle mohu využívat jak chci.“
William Fairchild

Příspěvek pro William Fairchild za Sun May 21, 2017 6:41 pm

Kavárna
Tak jahody měl pán rád, jo? Ušklíbl se a protáhl se tak, aby si ulevil tlaku v zádech. Sledoval každý jeho pohyb a kdyby něco udělal tak by hned zareagoval. Nic se však nedělo a tak do ruky popadl hrneček laté a začal jej pomalu upíjet pozorujíc mladíka jak vyprávěl. "Nemusíš mi vykat, moje jméno je William, ale můžeš mi říkat Will, je to o hodně příjemnější. Jak se jmenuješ ty, mladíku?" Položil kávu na stůl a pustil se spíše do onoho dortíku. Byl úžasný a Will doslova také miloval jahody, bylo to něco co mohl jíst celý den. "Tak na kolik bys typoval mne? A nenapovím ti ani v jakém století sem se narodil." Zašklebil se na něj a zamyslel se jak by mu odpověděl na jeho další otázku. Věnoval se tolika koníčkům a malířství ho bavilo nejvíce, ale on se nemohl rozmyslet. "Ano sem malířem a dokonce se věnuji hře na housle, však na klavír umím hrát taky jen sem to necvičil. A také hraji na různé nástroje, ale nejradji sem se stal vynálezcem. Jinak chápu tohle všechno, proč je to vaše oblíbené místo." Usmál se na něj sladce a pokusil se dojíst svůj dortík. Chutnal mu to ano, ale někdy toho bylo prostě moc. Dojedl tedy a odsunul talířek stranou, aby se mohl napít svého kafe. "Nuže, ty se věnuješ umění či jen se o něm jen tak rád bavíš? Znal sem lidi podobné tobě totiž a ty sem naučil velice lehce hrát na housle." Ušklíbl se.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Sun May 21, 2017 7:14 pm

„Studuji uměleckou tvorbu,... Kousek odsud mám intr.“ Pousmál se na něj a pokýval hlavou. „Moje díla by zatím asi nikdo nekoupil a po pravdě, hudba mě baví o trošičku víc.“ Přiznal se smíchem a mávl nad tím rukou.
Když se představil zbystřil. Opatrně k němu natáhl ruku, že slušnosti, jako to dělali občas lidé. „Já jsem Lucas... ale všichni mi říkají Lucky...“ Vysvětlil. „Asi že se furt usmívám.“Vysvětlil hloupý důvod své přezdívky. „Těší mě...“ Dodal pak... „A po pravdě, nedovedu si to troufnout... bylo by to dost drzé.“Vysvětlil svůj postoj k hádání jeho věku i když... by jej to dost zajímalo.
„Takže housle? Housle jsou úžasný nástroj... na ty taky umím hrát, ale méně než na klavír. Skládám hudbu a majitelka kavárny, jí tu pak pouští, abych si víc přivydělal...“Nechtěl se tím chlubit, spíš vysvětloval v čem je zdaleka nejlepší. „Můžu vidět... některá vaše díla? Nebo.. tyhle jsou světu nepřístupné?“ Vyzvídal a mírně nakoukl do míst, kam si předtím odložil blok, do kterého čmáral.
„Kdybyste...“ Zarazil se a povzdychl si. Tohle mu nikdy nešlo. „Kdybys ještě něco chtěl, stačí říct.“Ujistil ho pak, aby dal najevo, že nezapomíná ani na to, že on je jeho zákazník o kterého se musí starat.
William Fairchild

Příspěvek pro William Fairchild za Mon May 22, 2017 4:48 pm

KAVÁRNA
Poslouchal ho, on sám moc nestudoval a tak pro něj moderní doba byla na tenhle rozvoj dokonalá. "Já bych si je koupil kdys něco nakreslil, možná bych si to i vystavil, ale v mém době není již moc místa na obrazy. Mne zase baví docela ta konstrukce modelů a pohyblivých sousoší...jinak nevadí, že sem si vypůjčil tvůj dokonalá vzhled jako předlohu pro nového mechanického anděla, ale jestli ti to bude vadit tak bych to překreslil." Vyndal na stůl svoje výkresy toho jak ho načrtal jako mechanického anděla a jak si jeho tělo trochu přizpůsobil velikosti a hlavně obtížnosti, vlastně to vypadalo docela jako on. Přijal jeho nataženou ruku a ušklíbl se. "Myslel sem si, že nikdo už tohle gesto nedělá, ale asi sm se hold spletl a jsem za to mile překvapen. Jistě se neurazíš, když já ti budu říkat normálním tvarem tvého jména, že Lucasi?" Pozvedl jedno obočí a stáhl k sobě zase ruku. "Je mi 421 čili o hodně více než tobě, ale zase nemohu za to, že náš druh žije o hodně déle než normální člověk." Zamručel a zaklonil se zpět do křesla. "Taky sem si dříve prodával svojí hudbu." Na stůl dal svoje desky ve kterých měl výkresy. "A co když chci vás?" Zamumlal svým úchylným tónem.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Mon May 22, 2017 8:18 pm

Kavárna

Překvapeně k němu vzhlédl. Jak mohl říct, že by si je koupil? Vždyť je ani neviděl? Mírně pátravě si jej prohlédl, doufal že v jeho pohledu, nebo slovech najde známky čehosi co mu prozradí, co má v plánu. Nakonec se pro jistotu usměje a zavrtí hlavou. „Jestli jste opravdu umělec, nejspíš byste o ně ani nezakopl.“ Když ho ale poslouchal dál, slova ho přivedla do rozpaků a znejistěl ještě víc.
„Počkat... jako můj vzhled?“ Zasmál se, myslel že si dělá legraci. Že nevtipkuje zjistil v dalších pár vteřinách, kdy mu ukázal nákres, čehosi co vypadalo podobně jako on sám, jen to bylo o dost krásnější... „Je překrásný...“ Vydechl okouzleně. Ten vzhled mu doslova bral slova. „Takhle opravdu vypadám...?“ Ptal se a vzhlédl k němu.
Byl rád že jeho ruku přijal, souhlasně přikývl. I on si všímal, že lidé už si ruku nepodávají – on to bral jako slušnost a za svým slušným chováním si stál a zakládal si na něm. „Jistě, budu jen rád, když někdo bude cápat jak se opravdu jmenuji.“ Pousmál se a mírně souhlasně kývl. Když mu řekl kolik mu doopravdy je, mírně se zachvěl. Byl vážně tak starý? Vypadal možná na 25, ale na tolik? Pravda byla u liškodlaků byla dlouhověkost dost matoucí, každý přestával stárnout v jinou dobu... „To jste toho určitě hodně zažil že? Musí to být úžasné...“ Vydechl, teď mu trochu záviděl, že si toho tolik prožil.
Na tu věc s hudbou jen přikývl. „Platí mi to intr, jinak bych teď asi chrněl někde v noře v lese.“ Pousmál se a prohrábl si vlasy. Pak k němu překvapeně vzhlédl – dnes již po několikáté. „J-jak to myslíte?“ Nechápal, byl lehce zmatený. Ten tón ho dost zarazil.
William Fairchild

Příspěvek pro William Fairchild za Tue May 23, 2017 3:02 pm

Kavárna
Sledoval ho jako nějakou svojí kořist a přemýšlel o tom, co by měl dále říct. Mladík byl vskutku nádherný a on kdyby mohl, tak by si ho nejraději namočil do kafe. Líbil se mu asi jeho mechanický anděl a to ho donutilo se pousmál. Samotná andělice byla velice krásná, ale bohužel to bylo nebezpečné jí vypustit na zahradu do doby dokud jí neopraví vlastně do doby dokud nedostane od Krasomila nové srdce tak nemůže ani mimo sklepení jeho domu. Nad tímto faktem se musel zašklebit jelikož to znělo jako kdyby jí měl někde u sebe a držel jí jako lidskou bytost. Však taková ta situace v nějakém dramatu. "Ano, Lucasi, opravdu tak vypadáš a prosím nevykej mi, je to otravné, vždyť nejsem zase o tolik starší." Zamručel a přejel prsty po andělovi. Někde v deskách měl ještě kresbu Adeline nebo mladé Viktorie, které si vlastně nakreslit před nedávnem, aby na obě ženy nezapomněl, ale on vlastně teď zapomínal čím více mladíka před sebou poznával. "Ano, zažil sem toho docela dost a pamatuji si toho taky docela dost. Nejvíce se mi však líbila Viktoriánská Anglie, všechno v té době bylo tak klidné a uspořádané. Kdybych se tam mohl vrátit tak to hned beru. Zamiloval sem si tu dobu a to všechno okolo ní." Přiznal a sledoval chlapce, který byl ještě více a více roztomilý. "Spát v noře není zase tak špatné, ale tvé kráse by to neprospělo." Zamručel nespokojeně a protáhl se. "Myslím tím, že jste nádherný.. je na tom něco špatně?" Nechápavě na něj koukal.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Wed May 24, 2017 12:06 pm

„Omlouvám se... nejsem zvyklý jen tak někomu tykat. Většina lidí co znám jsou buď moji učitelé, nebo spolubydlící...“ Vysvětlil omluvně a pokroutil nad svou hloupostí hlavou. Opravdu jej nechtěl nijak urazit, vlastně... Byl z něj docela dost unesený, když byl tak starý, musel znát tolik věcí... Lehce se zachvěl a mírně se pousmál... Byl neskutečně milý. Vážně mu řekl, že je tak krásný? To... mu nikdo ještě neřekl. Kromě Alexe, toho spolubydlícího, se kterým si Lukas tak rozuměl.
Když začal mluvit o době, kterou miloval, pozorně ho poslouchal. Musela to být neskutečná krása žít v té době. Doslova mu záviděl. Očima ale stále hltal, to co nakreslil. Bylo to neskutečné... Nemohl tomu ani uvěřit, že by takhle vypadal.
„Zas ale, kdybyste se tam vrátil, já bych zůstal tady, a nepoznali bychom se...“Zkusil lehce zaflirtovat, i když sám nechápal, kde se to v něm vzalo. „To by bylo škoda, ne?“ Pousmál se a nejistě si skousl ret. Celkem okatě, takže si toho jistě musel všimnout.
„Nemám nory rád...“ Přiznal. „Nevyhledávám úplně temná místa...“ Vysvětlil lehce stydlivě. Nerad se o tomhle téma, s někým bavil. Často míval zlé sny, a když byl dlouhou dobu nemocný, nechávali jej rodiče samotného v noře a od té doby je zkrátka nesnáší.
„To je pocta, slyšet tahle slova z úst muže, který vypadá ještě lépe než já a viděl za svůj život tolik krásných lidí...“ Poděkoval s úsměvem na rtech a vstal. Pomalu přešel k piánu co byl v rohu pokoje, a začal na něj opatrně hrát, jako by se snad bál, že ho rozbije..

William Fairchild

Příspěvek pro William Fairchild za Wed May 24, 2017 6:06 pm

Cítil se spokojeně a celou dobu se na něj koukal. Sledoval každý jeho ladný pohyb a hltal jeho krásu, jak moc jí miloval, ani si to neuvědomoval, ale zadržoval svůj dech po celou dobu, co pronášel první větu. Zhluboka se nadechl a zavrtěl hlavou, potřeboval se trochu zamyslet. "Já nikdy učitele neměl, vlastně v mé době to ani nebylo ještě možné. Proto sem se naučil více jak polovinu svých znalostí sám nebo sem si pak platil soukromého učitele." Poznamenal o začátku svého nudného života, ale nedařilo se mu moc tohle všechno zvládnout bez toho, aby k němu natáhl ruku a chytl ho za tu jeho. Chlapec měl tak jemnou kůži a sám vypadal vlastně nádherně, že se musel často pozastavovat nad tím jestli někdo musel takhle vypadat. "To máš pravdu, takže by to bylo vlastně docela špatné." Mrkl na něj a usmál se sladce. Když přešel ke klavíru tak jen přešel za ním a sledoval ho. Sám moc dobře hrát neuměl, ale pokud šlo o housle tak ty měl doma. Zamračil se a pak jen na něj koukal.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Wed May 24, 2017 7:01 pm

Na tu větu s učiteli mu nic neřekl, ono ani nebylo co. On by si svůj život bez vzdělávání neuměl představit... „Miluju učení, tolik věcí, nových informací...“ Pousmál se. „Jsem asi jediný, dost lidí ze školy mě má za blázna...“ Přiznal se smíchem a zakroutil hlavou. „Asi to musí i znít, jako by to říkal nějaký blázen...“ Odtušil a vzhlédl k němu. I přes to však prsty kmital po klávesách v tónech jemné a klidné skladby.
„Taky jste velmi pohledný muž.“ Pověděl pak, když se očima pro jistotu vrátil zpět k piánu, aby neviděl jak se jeho tvář chvěje studem. Přišlo mu to divné skládat mu kompliment... Na druhou stranu, opravdu to byl moc krásný chlap. Zachvěl se. Nad čím to přemýšlel? Tímhle si už jednou prošel a jak to dopadlo? Rodiče se ho zřekli. Neměl by dělat znovu tu samou chybu... jenže...
Ztěžka povzdychl a přestal hrát, položil si ruce na stehna a uvolnil mu místo, tak aby si mohl sednout vedle něj, pokud by chtěl. „Povíte mi... o sobě něco víc?“ Vyzvídal s úsměvem na rtech.
Siriah Mercy Nightwish

Příspěvek pro Siriah Mercy Nightwish za Wed May 24, 2017 7:42 pm

ZA WILLA
Ušklíbl se a přemýšlel, jestli by ho bavilo se taky tak moc učit. Bylo to spíše o tom jaká byla doba teď a jaká byla dříve. "Vlastně já sem od nějakého věku pracoval na poli, až pak to bylo zrušeno pokud se nepletu. Vyrůstal sem za doby, kdy ještě královna jezdila za vojáky, kteří měli potenciál a já byl bohužel jedním z nich, ale užil sem si docela dost, o tom nemohu pochybovat." Zamumlal a sledoval jak ladně prsty hladí klaviaturu klavíru. Vynechával občas černé klapky a to se mu líbilo, osobně béčka a křížky neměl moc rád. Pomyslel si, jestli by vypadal i on takhle ladně u klavíru, ale asi ne. "Nezdá se mi, že bych byl nějak pohledný, ale děkuji vám. Jinak něco o mne? No, narodil sem se tedy před hodně dlouhou dobou a pak sem byl odveden někam. Ne, můj život nebyl vůbec zajímavý. Raději bych slyšel ten váš." Koukal na něj stále.
Lukas.Smith

Příspěvek pro Lukas.Smith za Thu May 25, 2017 8:55 pm

Mlčky jej poslouchal. Doufal, že se toho dozví daleko víc... Po chvíli hraní stejné skladby změnil, aniž by si musel otáčet noty, na další. Tentokrát nehrál svou skladbu, ale jednu ze svých oblíbených jménem ‚you don’t own me!‘a tiše si začal broukat slova v cizím jazyce. Pak k němu s úsměvem oči.
„Můj život je nudný, není toho moc, co se dá říct...“ Zasmál se tiše zatím co stále hrál skladbu. Očima se vrátil ke klavíru. „Vlastně není vůbec nic co říct...“Opravil se po chvíli rozmýšlení. Nehodlal se tu vybavovat o tom, jak se ho jeho rodina zřekla, kvůli jeho orientaci.
Očima sklouzl na hodinky na své ruce a přestal hrát. „Za pět minut mi konči směna... měl bych se vrátit na Intr aby mi nezavřeli... Spát venku se mi moc nechce...“ Složil ruce do klína a mírně pokrčil rameny.„Budete sem, teď, chodit častěji?“Vyzvídal. Takovéhle zpestření bylo opravdu příjemné.
Siriah Mercy Nightwish

Příspěvek pro Siriah Mercy Nightwish za Fri May 26, 2017 11:10 pm

Za Willa
Ušklíbl se a sledoval jak ladně mu prsty kloužou po klávesách jako po celou dobu. Miloval to a neuměl si to přiznat jako by si to vůbec nechtěl uvědomovat. "Fajn, možná bych se mohl rozpovídat. Nuže můj život byl ze začátku hodně nudným, vlastně sem viděl jak moje matka umírala a jak to mého otce trochu zničilo, ale stejně se ze mne snažil vychovat dobrého chlapce jakým sem se také stal. Po práci na poli sem se s otcem vždy věnoval chvilku tréningům se zbraněmi, se kterými sem se brzy naučil pracovat tak, že si pro mne přijela královna, což byl nezvyk. Moc sem se jí líbil a tak ze mne po nástupu dělala pořád více a více, až se mi to přestalo líbit a po její smrti sem se vrátil zase k běžnému životu. Snažil sem se ve svém nudném životě zabavit, ale největší zlom přišel až během průmyslové revoluce, kdy sem sestrojil mechanického anděla a snažil sem se zvládnout více, než kdy kdo dokázal. Ovládl mi ho dokonce i Krasomil Pohroma, docela nadaný čaroděj, co se toho tak týkalo a donutil anděla se spiknout proti ostatním. Musel sem ho tedy zničit a svůj milostný poměr s královnou Viktorií kvůli vykázaní z Londýna ukončit, ale nepovedlo se. Nuže, ale nic více se asi nestalo takže mám nudný život." Zamumlal a koukl se na něj. "Mohl bys jít ke mne, místa je tam dost a jistě by se patro pro tebe našlo. Chci si totiž s tebou více povídat, krasavče." Mrkl na něj a usmál se sladkým způsobem.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

• Odpovědět na téma

Právě je Sun Sep 24, 2017 4:01 pm