Fantasy World

Fantasy tRPG

• Odpovědět na téma

Kai & Leo - Město - UKONČENO

Share
Samuel.J.Deason

Poèet pøíspìvkù : 48

Kai & Leo - Město - UKONČENO

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 10:28 am

MĚSTO

Doma uklidil veškerý nepořádek a připravil si jídlo. Jako vždy - rýže, maso, zelenina - zejména asijská kuchyně. Americká jídla moc nejedl, jediné na čem doslova ujížděl, byli zákusky. Miloval všechno co bylo sladké.
Pak následovala sprcha, musel se dát pořádně dokupy. Pustil na sebe horkou vodu a začal omývat své ztuhlé tělo. Prsty klouzal po nahé kůži a vmasírovával do ní sprchový gel. Když byl dost namydlený, spláchl vše vodou a pak si umyl i vlasy. Ze sprchy vyšel s ručníkem ovázaným kolem boků a pomalu začel do ložnice.
Našel si nové oblečení, bílé tílko s nápisem 'I'm sexy and I know it!", modré džíny, nad kotníky mírně ohrnuté, vzal černou košili a černovbílé tenisky a pomalu vyšel před dům.
"Smoky! Dělej poběž, dneska půjdeš semnou..."Zavolal na svého hafana a ten rychlým krokem doběhl pána. Pak zavřel a pomalu se vydal směrem k městu. Ještě si prsty projel rozčepýřené, vlhké vlasy a konečně mohl nerušeně jít.
Po pár minutách došel do centra malého městečka. Minul kavárnu a zamířil rovnou do parku. Byla zde krásná zeleň a klid, malé jezírko, ve kterém se koupalo několik dalších psů. Poslal Smokyho si taky užít a sám si sedl do trávy.
Dnes neměl v plánu nic důležitého, ale potřeboval mezi lidi. Samota a nuda ho začala požírat a na nic se nesoustředil. Nespokojen svým dosavadním bytím sledoval jak se jeho pes nadšeně ráchá ve vodě a pak si, sám nevěděl proč, vzpomněl na setkání s bílou šelmou.
Spěšně potřásl hlavou, aby myšlenky na ono zvíře zahnal. Ale byl si vědom, že uvnitř sebe touží potkat toho dotyčného ještě jednou. Teď už by ho poznal, jeho vůni si pamatoval naprosto perfektně. A taky...  tak velké zvíře, tu rozhodně jen tak nechodí. Cukly mu koutky a tiše se zasmál. Nemohl si pomoct, furt na něj musel myslet.
Leon Materrazzi

Poèet pøíspìvkù : 23

Re: Kai & Leo - Město - UKONČENO

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 10:50 am

Ráno začalo brzy. Svaly jsem měl mírně rozbolavělé, jak jsem ještě včera večer různě pobíhal po domě s krabicemi a vybaloval. Padl jsem do postele až po půlnoci, ale i tak mě ráno budilo brzy. Snídani jsem přešel. Přece jen zatím doma žádné jídlo nemám. To znamená, že si musím dnes nějaké koupit. Stejně jako ve městě se poptat po nějaké hospodyni a nejlépe omrknout, jak jsou na tom místní s nabídkou práce, třebas pro zahradníky. Vyšel jsem tudíž nenajeden z domu s tím, že si na snídani sednu třeba někde ve městě a nebo si pouze koupím něco v sámošce spolu s dalším nákupem. Jelikož bylo poměrně brzy a já nechvátal, vzal jsem to cestou přes park. Všiml jsem se, že i zde bylo jezírko nemálo podobné než tomu včerejšímu. Nicméně místo nějakého floutka se v něm nyní ráchala zvířata. Pohled mi padl na druhý břeh za jezírkem. Všiml jsem si ho... toho kluka ze včera. Neunikl mému pohledu. Na druhou stranu jsme se neznali, a tak jsem klidně stočil pohled opět zpět směrem vlastní cestou s myšlenkou, co vše musím zařídit. Plus omrknutí městečka by mi také nebylo na škodu... Už jsem téměř vycházel z parku.

Naposledy upravil Leon Materrazzi dne Thu May 18, 2017 11:47 am, celkově upraveno 1 krát
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 11:30 am

OBCHOD
Ještě chvíli sledoval jak Samoky dovádí ve vodě, než jej do nosu praštil podezřele povědomí pach. Zachvěl se a mírně zamračil. Nemohl ho zařadit na správné místo. Měl v plánu se zvednout a jít zjistit ke komu ho pach dovede. Mohl to být ten upír, se kterým se seznámil nedávno na poště.
Opatrně vstal a vydal se pomalým krokem směrem od jezírka, za tou vůní. "Smoky! jdeme..." křikl na svého psa a ten hbitě vyběhl za ním. Poslušně s ním sladil krok, chvílemi se zastavil aby se mohl oklepat a setřásl tak kapky vody. Dneska bylo ale krásný teplo, a tak, než stihli dojít alespoň k silnější žíle vůně, byl dost proschlý.
Nyní už nešel tak pomalu jako předtím, naopak docela pospíchal, chtěl přijít na to, kdo je to, komu ta vůně patří. Zastavil se před obchoďákem a tiše zaklel. Dnes výjimečně vzal Smokyho sebou a zrovna... Otočil se ke svému psovi a přiklekl. "Smoky, zůstaň tady, dobře? Jen pro něco skočím a hned jsem tady."Ujistil svého mazlíka a ten si automaticky lehnul. Byl perfektně vycvičený, nebo jen svého pána miloval a tak dělal, co mu na očích viděl.
Ještě naposled Smokyho podrbal na hlavě a vešel do krámu. Pomalu následoval pach který začínal být silnější a silnější. Ještě pár kroků - čel s mezi regály s hlavou mírně natočenou a mezi zbožím šmíroval, zda na druhé straně reagálu někoho neuvidí. A jak tak sledoval zda tu někde není jeho přítel upír, vrazil do muže, který si zde vybíral zboží. Zavrávoral a padl na zadek. Tiše zaskučel a pomalu se začal sápat na nohy, aby se mohl postavit. "Nezlobte se, nevšiml jsem si Vás..." Soukal ze sebe mírně přiškrceně, tohle bylo vážně trapné, dost se nyní styděl, ale snažil se, nedat to najevo. Rychle popadl první věc co mu přišla pod ruku - malou plechovku s alkoholem. "Jen jsem něco hledal a nevšiml si Vás, promiňte."
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 11:45 am

Jen co jsem vyšel z parku, hned jsem ji uviděl. Samoobsluha. Jeden z prvních dnešních cílů. Sám pro sebe jsem se pousáml. Popravdě? Měl jsem hlad jako vlk. Takže nejprve musím pořídit nějaké základní suroviny, abych byl schopen se za dnešek najíst a nejlépe i zítra ráno. Navíc poté jsem zapomněl, že jsem se chtěl stavit i v drogerii pro základní sanitární vybavení.... Akorát jsem vcházel do obchodu, takže jsem se myšlenkami vrátil zpět k nákupu jídla. Cizích kroků jsem si zrovna dvakrát nevšímal. Měl jsem vlastní plány, co nešly odložit. Vzal jsem si košík a vyjel mezi regály. Potřebuji pečivo, nějaký salám. Brambory, máslo a plátky masa... to tady asi bude drahé... nu což pro dnešek se s tím musím smířit, příště budu hledat řezníka. Vezmu nějakou zeleninu na salát, takže budu potřebovat ještě vejce, majolku, jo sůl, cukr, kávu, mléko... možná bych si mohl vzít i plechovku piva, když je takový hic venku. Akorát jsem po ní sahal, když do mě kdosi narazil. Jistěže svému pádu jsem zabránil jen tím, že jsem včas dal nohu před sebe, a tak náraz vyrovnal. Na druhou stranu hlavní viník skončil na zemi. Sklopil jsem k němu zrak a mrzutě na něj hleděl. Málem jsem tu plechovku pustil, kdyby se tak stalo, zničila by se a já to musel platit!! Nicméně jsem zprvu mlčel. Byl to ten kluk ze včera. Nedal jsem na sobě najevo, že toho floutka poznávám. Místo toho jsem jen pokrčil rameny. "Stává se. Příště buďte opatrnější. Jinak jste v pořádku?" Otázal jsem se zdvořile, ale nic jiného než zdvořilost v tom nebyla. Mám toho na práci více, potřebuji jít.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 12:35 pm

OBCHOD
"Jistě, už budu opatrnější..." ujistil ho omluvně a tiše zaklel. Na jeho tváři vykoukl ruměnec, jež značil stud. Ještě chvíli stál s hlavou mírně sklopenou, vážně se teď cítil jak největší ubožák, než ho do nosu znovu praštila ta vůně. Prudce se ohlédl. Musel být tak blízko. Mírně se přikrčil a podíval krz regál, ale nikdo tam nebyl.
Až teď se odvážil zvednout oči k muži před sebou, automaticky mírně ucouvl. Hlavu mírně naklonil na stranu a ruka mu nevědomky vystřelila ke krku. Bezděčně se prsty dotkl místa kde měl drobné ranky. Naštěstí nebyly téměř vidět. Očima sklouzl po jeho postavě a znovu se nadýchl nosem. Musel to být on.
Před očima se mu promítla postava bílého tygra, se kterým měl potyčku u jezírka. Těkal očima po celém jeho těle a prohlížel si ho dost pozorně. Teď musel vypadat jako naprostý blázen, alespoň pro někoho, kdo by jeho jednání nechápal. Ale ten muž jistě pochopil. Rty měl mírně pootevřené v údivu. Když mu došlo jak na něj civí zas prudce sklopil tvář a sáhl ještě pro jednu plechovku.
V půlce pohybu se zastavil, on přece nepil. Nebo spíš, tomu zatím nepřišel na chuť. Po krátkém váhání vzal plechovku do ruky. "Je... dobrý?" nadhodil mírně koktavě. Teď ho poznával, a ta vůně byla naprosto intenzivní, to jednání... by taky nejspíš odpovídalo. Očima zalétl k jeho košíku. "Z toho by se dala uvařit slušná hostina..." prohodil, aby zahnal to děsivé ticho.
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 1:35 pm

Jen jsem ho sledoval s ledovým klidem a čekal až se zvedne, až se otočí a odejde si po svém. Já si ho zatím stejně jako prve jen měřil pohledem a hodnotil. Ano, rvát by se zjevně neuměl ani v lidské stránce. Najednou sebou mladík prudce trhl a otočil. Bedlivě jsem ho sledoval. O co mu tu kruci šlo?! Vypadal, jako by někoho očekával. Mohl jsem jen doufat, že to kotě tu neočekává mě. Byla by to jen nepříjemná komplikace. Mám přece jen rád svůj klid. Nicméně jeho další postoj, kdy přede mnou ustoupil a připoměl si dotekem na vlastním krku včerejší zážitek, mi dal jasně najevo, že tu opravdu očekává mě. Kdybych byl mladší, už bych se na něj mračil jako čert a snad i vztekle vrčel. Takhle jsem jen v klouzl do jedné ze starých známých rolí zmateného člověka. "Stalo se vám něco?" Otázal jsem se tónem, ve kterém zněla starostlivost. Můj pohled po něm zmateně klouzal.
Jistěže vše bylo jen hrané, ale to mladík nemohl poznat. Přece jen, tuto hru umím hrát už přes dvě stě let a moc se toho na ní za tu dobu nezměnilo. Chlapcova otázka mé hrané já uvedla do ještě většího zmatku. "Prosím?" Otázal jsem se lehce vyveden z míry, než jsem si jakoby uvědomil, na co se to chlapec ptá. "Popravdě, Evropská jsou lepší." Odtušil jsem napůl automatiky, než jsem zkoumavě změřil mladíka pohledem. "Nevypadáte na to, že byste byl už zletilý." Upozornil jsem ho nenuceně. Přece jen tady v Americe mají vyšší věkové hranice pro alkohol, sex i pro jízdu autem. A o pár okamžiků později tu byl chlapcovo zrak v košíku a další poznámka. "Ani ne, jídlo sotva na jeden den." Opravil jsem jeho mínění. Vzápětí jsem se podíval na hodinky. Jasný náznak uzavření konverzace. "Sakra, to je hodin." Zavrčel jsem si pod vousy. "Musím už jít, mám ještě něco k vyřizování." Pronesu ještě závěrem, než se otočím a směřuji směrem k pokladně.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 1:47 pm

OBCHOD

Sledoval každý jeho pohyb a pozorně si všímal jeho reakci. Dával i pozor, kdyby zas chtěl poranit některou z částí jeho těla. Nechal jej odpovědět a pokrčil rameny, jako by to nebyla jeho věc, zda si alkohol koupí, či ne a zda mu ho u pokladny dají, nebo seberou.
Když řekl, že je to jídlo sotva na jeden den, došlo mu proč je v kočičím těle tak mohutný. Jemu by to momentálně stačilo, možná i na tři dny.
Chvíli ho pozoroval a pak se začal vymlouvat - že prý už musí jít. Zamračil se a když se otočil směrem k poklad, natáhl se po jeho ruce. "Já vím kdo jste!" zavrčel. Vrčení mi celkem šlo, hezky prošlo hrdlem a ven se vydal zvuk, ze kterého vstávaly chlupy na zádech i jeho učiteli. "A neměl byste takhle odejít. To jezírko je moje místo." promluvil, neměl v plánu ho zadržet, ale sledovat ho mohl a tak, pokud by jej dotek nezastavil, měl v plánu jej následovat, třeba až před jeho dům... pokud by ho do té doby, někde nezakousl.
V hlavě se mu míhalo tolik myšlenek. Nechápal jak si sem po tom, co mu provedl mohl takhle přijít?! Tohle bylo jeho území a dělit se nehodlal. Moc dobře věděl, že proti němu nemá šanci, ale zkusit to mohl ne? Nezabil by ho, byl si tím víc než jistý, protože kdyby jo, měl by v patách tlupu podivuhodných stvoření, která by ho stopovala...
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 1:57 pm

To kotě mě přimělo k temnému úšklebku, když se mě pokoušelo chytit za ruku. Nechal jsem ho, ať se o to pokusí. Nechal jsem se chytit za rukáv, ale prostým prudkým pohybem jsem z chytajícího snadno udělal chytaného. Jen si ho přitáhl blíž a prudce přirazil k regálu, až se sklenice zachvěly. "Je mi úplně jedno, co je tvoje." Zavrčel jsem na oplátku a o nic více přívětivěji, než se pokoušelo to barevné kotě. S tím rozdílem, že já jsem si byl smrtelně jistý a můj pohled postrádal veškerou vřelou emoci. "Budu si chodit kam se mi zamane a hlupák, co by se s hrudí od krve jen tak vrátil do města, mi v tom rozhodně nezabrání." Ujistil jsem ho smrtelně vážně, než jsem ho s tichým prsknutím pustil. Poté už jsem nerušeně dokráčel k pokladně a vyřídil svůj nákup. Jestli se ten hlupák o něco pokusí, asi si ho pořádně podám. Kotě nekotě, někdo mu ten rozum do těla vtlouci musí.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 3:30 pm

OBCHOD

Zase. Náhlá změna ho naprosto vykolejila z kontextu. Znepokojeně se zamračil a zadíval se na muže jež jej chytil. Pak jej přirazil k regálu - pár vteřin se snad ani nemohl nadechnout jak byl náraz drsný. Sledoval očima jeho rty. Nespouštěl z nich oči - spíš je doslova třeštil.
Chvíli zaraženě stál, opřený o regál a sotva popadal dech. Musel za ním. Dost jej jeho jednaní rozzuřil, on není tak hloupý, takovou chybu by nikdy neudělal - né vědomě.
Rozešel se za ním - plechovku s pivem tam někde nechal stát, neměl v plánu se s tím zdržovat. Proběhl kasou a vyhnal se na ulic.
V běhu měl dost dobrý trénink, do těla si dával každé ráno. Hned jak prošel východem z obchodu poplácal se po noze a k němu se hned přidal Smoky. Byl to opravdu krásný a chytrý pes. Pár kroky jej doběhl a zastavil se před ním. "Neměl jsem na sobě krev, jen na ruce! A i kdyby, byla to tvoje vina, poranil jsi mi krk..! Kdybys se hned nechtěl rvát... zarazil se v půlce slova a rozhlédl se. Naštěstí v okolí nikdo nebyl dostatečně blízko. "To jezírko je moje místo. Je to jediný místo kde je klid... najdi si svou klidovou zónu..." mračil se na něj. Ale v závěru, to asi ani nemyslel zle, jen znovu nechtěl být vyhozen z jediného místa, kde může být sám sebou, a nikdo ho za to netrestá...
"Už tam nechoď... " poslední slova byla až smířlivá, znovu mu mírně pokynul hlavou a zas se otočil, aby se mohl znovu rozběhnout, spolu s hafanem u nohy, směrem domů... nebo možná, právě k jezírku.
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 6:02 pm

Když jsem za sebou uslyšel jeho hlas, zprudka jsem se otočil. To dítě vážně nevědělo, kdy a kde být zticha. V očích se mi zračil hněv, ale naštěstí nikdo nebyl blízko, aby něco z toho slyšel. Tedy žádný člověk. Ti ostatní klidně mohli. Nebezpečně jsem se k němu začal přibližovat a tiše s výhružným podtónem mi z úst unikala slova: "Tak hele mladej, přestaň vinu házet na mě. První, kdo po mě skočil, jsi byl ty!! A jestliže si neuvědomuješ, co děláš, tak tu nemáš co dělat!! Rozmazal sis krev z prstů rukama po celé hrudi! A jestli si právě neuvědomuješ, řešíš věci, které by neměly být řešeny na veřejnosti, na ulici. Osobně je mi jedno, zda se mi někdo po stopě spustí, já na rozdíl od tebe ho přežiju. Obávám se, ale že ty budeš zlikvidován během chvíle a toho tvého psa při tom bude jenom škoda." Pronesl jsem, jako by se nechumelilo nadmíru ledovým hlasem. Tím to pro mě ale tady končilo. Při jeho blábolení o klidové zóně jsem se již otočil zády. Nezajímalo mě to. Jasně jsem mu řekl, že si budu chodit kam chci. Stejně jsem s tím střevem ztrácel jenom drahocený čas, který jsem mohl věnovat řešení vlastních potřeb. A tak jsem se vydal ulicemi hledat drogerii, jak jsem si dodatečně vložil do plánu.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 6:22 pm

MĚSTO - ULICE
"Chtěl jsem blbnout! Myslel jsem že jsi odtud! Nechtěl jsem se hned rvát, slyšíš...?" křikl na něj. Pak se však zarazil. Co tím jako chtěl říct, že by to nepřežil? Co by nepřežil? On se uměl rvát, moc dobře, když potřebovala chtěl. Rozešel se za ním a Smoky ho doběhl. "Stůj když s tebou mluvím!" Jeho hlas zněl o něco hruběji, ale ne moc. Zamračil se.
"Co tím jako chceš říct?! Že bych se neubránil? Umím se rvát! Nejsem nejlepší, ale poradím si. Tak se zastav, proč mi to neřekneš, když toho tolik víš?!" Měl kliku že v tuhle dobu byly všichni buď někde zalezlí, nebo doma a na ulici skoro nikdo nebyl, protože tohle by jim přišlo vážně divné. "Stůj, tak prosím! Omlouvám se!" už ztrácel naději, Smoky to nejspíš vycítil protože se přikrčil a mírně naježil.
Jeho srdce bušilo jak o závod a dech měl jako kdyby právě doběhl maraton. To snad nemohl myslet vážně. V hlavě měl takový zmatek. Vůbec nechápal co mu chtěl říct. Zíral na něj...
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 6:43 pm

Z úst se mi vydral řezavý smích. Nebyl toliko veselý a pobavený, jako spíše výsměšný. S tím jsem se zastavil. Kluk začínal mít v hlase tóny hysterie. Nedivil jsem se. Navíc to bylo jen a jen dobře. "Jsi vážně jen hloupé kotě, co si hraje na někoho jiného." Pronesl jsem s úšklebkem a jen sledoval jeho strnulou tvář a stejně tak naježeného psa. "Už mlč. Jestli se chceš něco dozvědět, přijď v devět večer na Wooden Street 20. Teď na tebe nemám čas. Navíc jak jsem řekl, jen hlupák by tyto věci řešil na ulici." Pronesl jsem najednou téměř nezúčastněně. "Jo a málem bych zapoměl. Psa si nechej doma." Dodal jsem jako by nic, ale to už jsem se opět vzdaloval. Takže, co že jsem to chtěl...?
Jo už vím, nejprve drogerie, základní sanitární prostředky. Lékárničku máme dovezenou, takže lékárnu započítávat nemusím. Poté se podívat na úřad práce a obhlédnout květinářství, zda nehledají výpomoc... JO!!! A poptat se po hospodyni. A vyžádnat si místní noviny, aby si jeden udržel přehled o dění... Čeká mě toho opravdu ještě dost. Zatracená práce... asi si dnešní plánovaný oběd budu muset udělat k večeři...
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 7:08 pm

MĚSTO - ULICE / DOMOV
Chvíli se na něj nevěřícně díval. Nebyl hloupé kotě. Pálilo mu to až se by koukal. Byl vzdělanější, o tom si tenhle starý morous mohl nechat zdát. Sklopil tvář k zemi a uhnul pohledem, tyhle urážky dost zabolely.
Zíral na svého psa, zatím co on mluvil. Hlava mu začínala doslova třeštit. Wooden Street 20... tam si má přijít pro odpovědi? A on co, zabije ho? Smoky celou dobu naslouchal a očima pátral po tváři svého pána a když Leo, jehož jméno zatím neznal, promluvil o zanechání ho doma postavil se. Kai na něj jen zakroutil hlavou, aby mu dal najevo že nesmí. Pes si zase lehl. Pak už konečně odcházel. Není to vůbec příjemný a ani milý člověk. Naopak je to spíš pěkný protiva.
Pomalu se otočil, stále dýchal dost zrychleně a pomalu se vydal domů. Smoky šel poslušně za ním.
Cesta trvala bez mála patnáct minut. Otevřel dveře a posadil se na stoličku aby si zul boty, Smoky hned běžel vyhledat misku s vodou. Pousmál se.
"Dneska večer tu zůstaneš parťáku... nezlob se, vrátím se určitě včas. Hlavně zas něco nerozbij,
ano?"
Vstal a pomalu došel k psovi, aby jej podrbal. Miloval ho, bylo to jediné co mu zbylo z rodiny a on ho prostě nehodlal zanedbávat. Pomalu se vydal do kuchyně, udělat si něco k večeři. Vlastně bylo docela pozdě, moc času už mu nezbývalo. To ta cesta domů trvala podstatně déle než očekával. Snědl malou misku rýže, kousek hovězího masa a na zub si vzal mrkev. Dal si ještě jednu sprchu, protože při tom 'běhání po venku, se dost zapotil. Pak se převlékl, oblékl si kalhoty, co měl když se poprvé setkali a bílou košili, vlasy nechal rozčepýřené, bylo to přirozenější. Těsně než musel jít připravil Smokymu večeři, v předsíni se obul do tenisek a pomalu se vydal směrem k domu toho muže.
Cesta ubíhala pomalu, loudal se. Před domem stál ale přesně v čas. Ještě chvíli tam nejistě stál, zvažoval zda je dobrý nápad jít dovnitř? Nakonec došel ke dveřím a zlehka zaklepal.
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 7:33 pm

Celý den byl zabitý obíháním města a ne zrovna vše bylo úspěšné. Mrzutý, nabručený a hlavně hladový jsem chvíli před devátou dorazil domů. Stihl jsem se akorát tak osprchovat a v ručníku hodit péct plátky masa a brambory do trouby. Hned na to můj citlivý sluch zaznamenal klepání na dveře. Podíval jsem se na hodiny. "Zase to kotě!" odfrkl jsem si podrážděně. Možná právě proto, že od rána jsem nic nesnědl, nebyl jsem ani oblečený a do toho jsem se měl rozčilovat s rozmazlenou domácí čičinou, co o světě nic nevěděla. Věru velmi optimistické naladění. A tak jsem otevřel dveře s hlubokým zamračením a jízlivou poznámkou: "Zvonek tu máme taky." Prskl jsem s boky zabalenými v ručníku, zatímco si z vlasů nechával neustále kapat vodu. "Jdi do kuchyně a hlídej troubu. Jestli to spálíš, sežeru místo toho tebe." Dodal jsem s výhružným kukučem, i když můj hlas nyní po hladových protestech žaludku zněl lehce přešle. Mezitím jsem se vydal do patra pro oblečení. Bože, já tu umřu... mám hlad. Nechci se hýbat... Že já blbec ho zval zrovna dneska... jsem si to také mohl odpustit. Vracel jsem se po nějaké chvíli, leč jenom v kalhotech a to jenom proto, že jsem cítil maso a brambory, jak čím dál více voní a motají mi hlavu. "Už to je?" otázal jsem se prostě, trochu to mohlo vyznít i drze, ale o to jsem se nestaral. Taky proč, byl jsem u sebe doma...trochu jsem mohl působit jako hladový, líný protiva.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 8:12 pm

LEO - DŮM
Chvíli tam stál, než se otevřeli dveře a v nich stál on. Když po něm plivl tu poznámku se zvonkem, chtěl na obranu něco říct, ale jen na něj zůstal s pootevřenou pusou zírat. Očima sklouzl po jeho těle a pak zpět k jeho tváři a zmohl se na pouhé:"Dobrý..." Překvapeně vstoupil do domu, nejdřív až nerad, pak však zamířil směrem, odkud cítil cosi k jídlu. Pomalu došel ke troubě, kde se peklo jakési maso a brambory. Mírně nad tím ohrnul rty. To myslel vážně?
Opatrně to z trouby povytáhl, za pomoci jedné z utěrek, protože nenašel rukavic a dloubl do toho. Žádná chuť? Zděšeně na to pohlédl a zakroutil hlavou. Alespoň trochu brambory posolil a maso maličko okořenil, nejspíše to nebude skoro cítit ale lepší než nic. Zastrčil to zpět a prohlédl dvě skříňky aby našel talíř, ten pak vyndal. Když maso bylo hotové dal jej i s bramborama na talíř. Porozhlédl se po pultu. Kde byla nějaké zelenina?
To už přicházel ten hladový stařík. Zvedl talíř s jídlem a podal mu jej."Už to je..." přikývl. Sám si pak šel automaticky sednout ke stolu, tedy pokud tu nějaký byl ( Very Happy ) a čekal až se přijde posadit i on s jídlem. Ruce složil pod bradu a pozoroval ho."Takže..." začal maličko nejistě.

Naposledy upravil Samuel.J.Deason dne Thu May 18, 2017 9:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 8:33 pm

"Hodnocení jsem nepotřeboval." Hudroval jsem si pod vousy, když jsem ho zanechal svému osudu v kuchyni a šel upravit svůj nespolečenský oděv alespoň v kalhoty. To, že jsem si už pod to nevzal trenky... kvůli dítěti se tu omezovat nebudu... musí mu stačit kalhoty. I tak jsem se táhl jak šnek, než můj nos zavětřil hotový troubový zázrak. To jsem pak byl dole vcelku rychle a žaludek se hned hlásil o pozornost. "Skvělé." Téměř jsem i zavrněl s úsměvem nad talířem. Kdo by mě takto viděl, představil by si místo talíře červenou karkulku a za mou hladovou maličkost slintajícího hladového vlka. To mi bylo ale jedno. Očka se mi vítězoslavně zaleskla. Ještě jsem v rychlosti chmátl po příborech a už šel téže ke stolu. Rychle jsem do sebe hodil první sousto masa a zazdil to bramborou. Spokojeně jsem žvýkal. Nebyl to zrovna kulinářský um, ale bylo to jídlo a to bylo důležité. "Takže jestli máš hlad, tak si nandej." Zavrčel jsem nad jeho snahou rozpoutat rozhovor. Jestli mladej neviděl, zrovna mě zajímala jiná část dnešního programu. "Kafe je v igelitce...rozpustný. Salát dělat nebu-fu." Zafuněl jsem poslední slova skrz plnou pusu brambor. A zatímco se mladík mohl upejpat nebo rozmýšlet, já si vstal a šel si nandat druhý vrchovatý talíř. Přece jen... měl jsem hlad. A likvidovat jídlo jsem uměl rychle. Až když jsem byl v půlce druhé porce, byl jsem schopen mu věnovat také nějakou pozornost. Nyní jsem se slůvkem takže vyrukoval já... "Takže jak dlouho jsi Kočkodlak a co o tom víš?" Pronesl jsem bez obalu, nadšení a nějakých hlubších emocí svou otázku, kterou jsem zakončil vhozením kousku masa do svých úst a jeho pečlivým žvýkáním, zatímco jsem ještě pečlivěji sledoval mladíka před sebou.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 8:50 pm

LEO - DŮM
Sledoval jak se hladově pustil do jídla. Vypadalo to až komicky, normálně protivný, teď ještě nebezpečně hladový... Cukli mu koutky a zavrtěl hlavou. Pak ale promluvil, překvapeně se ohlédl k plechem s jídlem a zpět na něj."Ne díky, jedl jsem u sebe..." odmítl vychovaně a nad další nabídkou kávy."Já přece nic nechci..."Upozornil ho. Tedy alespoň ne z jídla a pití. Občerstvil se u sebe doma aby právě předešel zbytečnému vyžírání, jeho nejspíš dost chudě naplněné, lednice."Ale jestli ten salát chcete, můžu ho nakrájet...?"navrhl obětavě. Musel na to jít z druhé strany, když to nešlo předtím, teď musí.
Chvíli ho pozoroval jak jí. Bylo to neskutečné, on takovou chuť k jídlu snad ani nikdy neměl. Ale... ono i jeho pes jí raději než on sám. Když se zeptal od kdy je kočkodlakem zarazil se. Zavřel oči a tvář si opřel do dlaní. Tohle bylo citlivé téma... V ten večer kdy si zabil rodinu. Podrbal se ve vlasech... "Je to asi... tři roky..." pověděl po delší chvíli váhání se stále zavřenými oči. "A moc toho nevím... chvíli jsem se vídal s jednou pumou, co... mě kousla... ale ona, pak byla jak šílená, vyhrožovala mi že jestli neodejdu pryč, že mě někdo zabije. Nakonec jsem se odstěhoval sem..." vysvětloval tiše.
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 9:04 pm

Nad jeho odmítáním jsem jen pokrčil rameny a s úšklebkem dodal: "Aspoň víc zbude na mě." a dál se spokojeně věnoval zpracování večeře. To, že dostal nabídku od mladíka na zpracování salátu, nečekal. Zprvu jsem jen zavrtěl hlavou. "Na to si najdu hospodyni." Pronesl jsem nevzrušeně. "Snad." Zavrčel jsem tichý dodatek spíš sám pro sebe. "Osobně to bez zeleniny klidně přežiju." Odtušil jsem, než jsem mu dal dostatečný prostor pro to, aby mi objasnil, jak dlouho je tím, kým je.
"To měla naprostou pravdu. Zvláště, pokuď si zabíjel... a na začátku každý zabíjí." Pronesl jsem tvrdě a na rovinu. "Nicméně pochybuji, že bude ještě na živu. Když tě od sebe odehnala." Pokračoval jsem ve svých úvahách nahlas. "Určitě se vám nejedna sekta musela nalepit na paty. Nicméně je překvapující, že tě žádná zatím nekontaktovala." Zakončil jsem s jakýmsi prapodivným jakoby bolestným úsměškem. No způsoby některých těch "sekt" nejsou zrovna mírumilovné, jak mohu dosvědčit... "Vlastně je celkově zajímavé, že si tě lidé nechytli do klece a nezačli zkoumat...s tvým přístupem. Nebo že tě nezpracovali ostatní strašáci z pohádek." Pronesl jsem podezřením přivřenýma očima.
Samuel.J.Deason

Příspěvek pro Samuel.J.Deason za Thu May 18, 2017 9:17 pm

LEO - DŮM
"Ve městě moc volných hospodyň není... Proto si vařím a uklízím sám." Pousmál se. Nemyslel to nijak zle, spíš to jenom konstatoval. Odmítnutí však nijak neřešil. Chápal to. Nechtěl a on se dvakrát nenabízí.
"Nezabíjel sem..." Zachvěl se. Teď mu lhal."Jsem jiný než vy, ona to taky nechápala... měl jsem své důvody a dost dlouho jsem to nenáviděl... bylo to trochu jak noční můra, co tě pronásleduje... jenom v reálném životě. Nikdy sem nikomu neublížil... né chtěně." Ujistil ho. On byl prostě odlišný. Tehdy po autonehodě jeho rodičů byl dlouhou dobu uzavřený sám do sebe a tu zrůdu, kterou v něm vzbudila puma, nepouštěl ven... Nejspíš strach, smutek a obviňování sebe samotného, bylo silnější, než pud šelmy."Nevím... odešel jsem a nesháněl se po ní víc." ujistil ho s mírným pokrčením ramene. "Slyšel jsem, že je tu prý ještě jeden kočkodlak...ale neviděl jsem ho osobně."znovu mírně pokrčil rameny a pohled stále věnoval, svým nervózně hrajícím si prstům.
Poslouchal co říká a pak se tiše zasmál..."Co? Jací strašáci? Všichni kočkodlaci, jsou blázni?"optal se mírně znechuceně. Jestli má takhle jednou dopadnout, tak by to asi raději ukončil dříve, protože tohohle se dožít nechtěl."Lidi o mě tvrdí že sem nedůvěřiví.. až do teď jsem se nijak neprojevoval...dnes to bylo poprvé... A omlouvám se, nevím co to do mě vjelo." pověděl tiše.
Leon Materrazzi

Příspěvek pro Leon Materrazzi za Thu May 18, 2017 9:44 pm

Jen jsem si odfrkl. To jsem také zjistil, že se ženské do péče o cizí domy a rodiny moc nehrnou. Je to tu bída... Trochu to ublížilo mé ješitnosti a hrdosti. Nechtěl jsem se o tenhle barák starat na pozici uklizečky. Tiše bych i vrčel, kdybych nejedl. Místo toho jsem byl radši, že jsme se vrhli na hlavní bod programu. Klučina byl vážně... naivní? To asi nebylo přesně to slovo, co jsem hledal, nicméně nikdy si nepřiznat pravdu, to je první stádium. Postupně se zlomí, ale do té doby... Možná jsem to měl lepší než on. Z celé té doby vražd v dobách novu si nic nepamatuji. Jen úchvatné pohledy na ulice a střechy Paříže. "To neznamená, že nejsi vrah." Odtušil jsem nemilosrdně a jen ho probodával pohledem. "Namlouvej si, co chceš. Ti, co ti půjdou po krku v tom mají dávno jasno." Poukázal jsem na další fakt než jsem si tiše povzdechl. "Proč krásu ironie nikdo nechápe?" Zasteskl jsem si mezi soustem brambory a masa. Vzápětí jsem zvedl vidličku, aby mladík dával pozor. "Snad si nemyslíš, že svět je jen plný lidí a kočkodlaků? Proč si myslíš, že je tolik příběhů o upírech, vlkodlacích, na východě zas mají liščí bohy a démony... a pak do toho jsou tu různé sekty schovávající se pod různými náboženskými emblémy či nejhorší druh sekty, kteří bezmyšlenkovitě zabíjí...zaklínači. Zvláště ti poslední chodí všem ostatním tvorům po krku. Ale kolikrát stačí jen boj smeček o území. Rvačka s vlkodlaky nebyl zrovna nejméně krvavý konflikt." Poučuji, přičemž jemně ve vzuchu máchám vidličkou, abych vzápětí mohl nabodnout tupě ležící bramboru a rozžvýkat ji, zatímco si bude mladík urovnávat myšlenky. Na to jsem vstal a šel znovu k troubě. Měl jsem v plánu se pořádně přecpat. Přece jen, to kotě říkalo, že si nedá a můj apetit... řekněme že jíst mi vůbec nedělá problémy.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

• Odpovědět na téma

Právě je Fri Nov 24, 2017 10:23 am